Strona główna
opoka.org.pl
2020-12-15 13:11
AC / caritas.lodz.pl

Mały Józef w Oknie Życia! Czy to cud Duchowej Adopcji?

O 1.35 w Łodzi urszulanki znalazły niemowlę. Chłopiec był dobrze ubrany i wyglądał na zdrowego. Siostry nadały mu imię Józef. Wybór imienia wydaje się ciekawy, bo jakby nie było, dziecko poczęło się w okolicy marca, czyli miesiąca, w którym wspomina się św. Józefa i podejmuje dzieło Duchowej Adopcji.

Autor/źródło: Pixabay.com, CC0

We wtorkową noc, 15 grudnia 2020, w domu sióstr urszulanek w Łodzi, przy ul. Obywatelskiej 60, ponownie rozległ się dzwonek informujący o otwarciu Okna Życia. Siostry znalazły w nosidełku małego chłopca. „Maluch prawdopodobnie urodził się tej nocy. Był bardzo dobrze ubrany, wyglądał zdrowo” – opowiada s. Anna Reczko, przełożona domu urszulanek Serca Jezusa Konającego w Łodzi. „Ochrzciłyśmy go „z wody”, nadając mu imię Józef, bo właśnie rozpoczęliśmy w Kościele rok św. Józefa” – dodaje siostra przełożona.

Po chrzcie „z wody”, mały Józef został zabrany do szpitala. Zgodnie z procedurą, sporządzony został policyjny protokół. To już czwarte dziecko w Oknie Życia przy ul. Obywatelskiej. Niecałe dwa miesiące temu, 29 października, trafił tu nowo narodzony chłopiec, a wcześniej, w kwietniu i maju 2016 roku trafiły dwie dziewczynki. Poza tym tydzień temu, 7 grudnia, do pabianickiego Okna Życia trafiła ośmiomiesięczna dziewczynka.

Caritas Polska apeluje: „Pamiętajcie o Józefie w modlitwie, żeby mógł szybko znaleźć nową rodzinę. I za jego biologicznych rodziców, bo nie wiemy jaki dramat stał za ich decyzją”.

Wybór imienia wydaje się ciekawy nie tylko ze względu na rozpoczęty w Kościele rok św. Józefa. Jeśli przemyśleć sprawę głębiej, to dziecko prawdopodobnie poczęło się w czasie, w którym wspomina się św. Józefa oraz bardziej niż zwykle podejmuje dzieło Duchowej Adopcji. Może mały Józef jest właśnie takim „wymodlonym cudem”? Tę odpowiedź zna już sam Bóg. I może św. Józef...

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-12-15 11:47:33
miniaturka

Czarnek: najbardziej prawdopodobny scenariusz to powrót do szkół klas I-III

Najbardziej prawdopodobny scenariusz to powrót do szkół klas I-III - poinformował we wtorek szef resortu edukacji Przemysław Czarnek. Zapowiedział, że „przygotowywany jest też wariant badania przesiewowego” tych nauczycieli, którzy będą wracali do nauczania w szkole.
2020-12-15 12:30:34
miniaturka

Słowo, które tworzy ład. O „Ogrodzie” ks. Jerzego Szymika

Idąc po ogrodzie ks. Szymika – „już nie w Eden, jeszcze nie w Getsemani” – poznajemy krok po kroku jego świat i myśli. Ten spacer ukazuje z jednej strony przemijanie, a z drugiej czasem trudno uchwytną radość, że możemy w nim uczestniczyć, że to przemijanie jest darem.
2020-12-15 12:42:40
miniaturka

Reporterzy bez granic: na świecie 387 dziennikarzy w więzieniach

Na „bardzo wysokim poziomie” utrzymuje się liczba dziennikarzy przebywających w więzieniach, alarmuje międzynarodowa organizacja pozarządowa „Reporterzy bez granic”. Organizacja w sposób szczególny skrytykowała Białoruś i Iran.
2020-12-15 13:12:09
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Adwent to czas zadawania pytań. Dzisiejsza Ewangelia zawiera jedno z najważniejszych: „Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść...?” Konsekwencją odpowiedzi na to pytanie musi być przewartościowanie życia. Jeśli Jezus jest właśnie „Tym”, to nie ma innej drogi do Boga
2020-12-15 14:19:48
miniaturka

Nie tak będzie między wami

Artykuł o. Michała Palucha OP stał się osią debaty online pod tytułem „Kryzys Kościoła. Jak ocalić wspólnotę?”. Uczestnikami debaty, którą zorganizowała „Teologia Polityczna” byli: Grzegorz Górny, Dariusz Karłowicz, Paweł Milcarek, Zbigniew Nosowski oraz o. Michał Paluch OP.
2020-12-15 15:01:46
miniaturka

Boże Narodzenie bez... narodzin Boga. Czy to ma sens?

To, że Boże Narodzenie stało się świętem wszystkich, zarówno wierzących, jak i ateistów, wiadomo od lat. Jeśli jednak wyklucza się obecność Jezusa w tym szczególnym dniu, to co zostaje? Czym są święta bez Boga? Pogańską tradycją? Chyba tak, bo coraz częściej w sieci można przeczytać życzenia... wesołych Saturnaliów!