Strona główna
opoka.org.pl
2018-04-16 10:01
AC / Radio Watykańskie

Madryt: modlitwy za ofiary Katynia i Smoleńska

W Madrycie uroczystej Mszy w intencji ofiar Katynia i Smoleńska przewodniczył o. Janusz Sok, prowincjał redemptorystów. Spotkał się również z zakonnikami i siostrami pracującymi w Hiszpanii.

Autor/źródło: Pixabay, jclk8888, licencja: CC0

Madrycka Polonia modliła się za ofiary Katynia i Smoleńska, a także w intencji Ojczyzny, w parafii Santa María Soledad Torres Acosta. W uroczystości udział wziął m.in. zespół pieśni i tańca „Krakus”, przedstawiciele organizacji polonijnych oraz hiszpańska grupa rekonstrukcyjna „Poland first to fight”.

- Ta wybrzmiewająca po polsku modlitwa jest bardzo ważna. Dziękuję każdemu z was za uczestnictwo i za świadectwo wiary w Boga i wiary w Ojczyznę. Te dwie płaszczyzny mogą ze sobą bardzo dobrze współgrać i w zasadzie taką odpowiedzialność za własne życie, za życie dzieci, za życie innych ludzi przeżywa się zdecydowanie na tych dwóch płaszczyznach połączonych razem – mówił o. Janusz Sok CSsR. – To niezwykle ważne abyśmy dawali świadectwo w dzisiejszym świecie, zwłaszcza tutaj e Europie zachodniej, gdzie słyszymy takie opinie, iż chrześcijaństwo wymiera. Potrzebni są świadkowie, którzy świadczą o tym, że Jezus żyje, że Ewangelia jest odpowiedzią na dzisiejsze pytania i że może być wsparciem i niezwykłą pomocą.

Przewodniczący Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce spotkał się także z polskimi zakonnikami i siostrami zakonnymi pracującymi bądź studiującymi w Hiszpanii. Szczególnie w takich zgromadzeniach jak Oblatki Maryi Niepokalanej i Córki Miłości Miłosiernej jest wiele Polek.

Marek Raczkiewicz CSsR – Hiszpania, vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-04-16 08:40:58
miniaturka

Kard. Raï: ONZ straciła swą rację bytu

Maronicki patriarcha Libanu zauważa, że ONZ stała się narzędziem w rękach wielkich mocarstw przykrywających jej decyzjami swe brudne interesy.
2018-04-16 08:48:46
miniaturka

Zatańcz i pomóż dzieciom!

Już 26 maja (w sobotę) o godz. 18.00 w sali widowiskowej w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie odbędzie się Charytatywny Maraton Zumby Fitness.
2018-04-16 09:25:48
miniaturka

Nigeria: ponad 1000 dzieci porwanych przez Boko Haram

Ponad tysiąc dzieci zostało porwanych w Nigerii przez islamskich fundamentalistów z Boko Haram od 2013 – podaje UNICEF.
2018-04-16 10:29:09
miniaturka
play

Dar języków - s. Tomasza Potrzebowska

W cyklu pt: Charyzmatyczna Instrukcja Obsługi prowadzonym przez s. Tomaszę Potrzebowską CSC, współorganizatorkę m.in. rekolekcji "Jezus na Stadionie", Salve TV przedstawia najważniejsze informacje dotyczące zjawisk charyzmatycznych.
2018-04-16 11:10:02
miniaturka

Papież apeluje o żarliwą modlitwę za Syrię

Papież wezwał wspólnotę międzynarodową do podjęcia zdecydowanych działań na rzecz pokoju w Syrii. Do odpowiedzialnych za obecną sytuację polityków zaapelował, by w ich działaniach zwyciężyły sprawiedliwość i pokój.
2018-04-16 11:49:31
miniaturka

Liban: kościelna pomoc dla syryjskich uchodźców

Zainicjowane w Libanie w Roku Miłosierdzia dzieła pomocy dla syryjskich uchodźców wciąż są kontynuowane. Z kościelnego wsparcia korzystają głównie chrześcijanie, pomoc trafia jednak także do ubogich muzułmanów.