Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-12-18 14:17
S. Zielińska / Justyna Walicka

Ludzie mediów u Metropolity krakowskiego

Państwo poprzez swoją dziennikarską posługę w życiu społecznym przedłużają w jakiejś mierze historię Słowa, historię prawdy, historię Tego, który przynosi światło – mówił abp Jędraszewski podczas spotkania opłatkowego z dziennikarzami.

Autor/źródło: Joanna Adamik, Archidiecezja Krakowska

Dziennikarze Łukasz Kaczyński i Paulina Smoroń w imieniu ludzi mediów złożyli metropolicie krakowskiemu życzenia – spokoju, choć chwili wytchnienia w świątecznym czasie i dużo sił w nadchodzącym Nowym Roku. Dziękowali arcybiskupowi, że jest dostępny i wciąż pokazuje co to znaczy „zrozumieć Chrystusa”.

– Bez tego nie da się iść do przodu, bez tego nie da się także realizować naszej misji.

Metropolita krakowski skierował do dziennikarzy słowo:

– Państwo poprzez swoją dziennikarską posługę w życiu społecznym przedłużają w jakiejś mierze historię Słowa, historię prawdy, historię Tego, który przynosi światło.

Życzył dziennikarzom świadomości, że dzięki temu, że przyczyniają się do niesienia prawdy i światła przyczyniają się także do tego, że Chrystus może mieszkać pośród nas, błogosławić nam i nas podnosić siłą swej prawdy.

– Doskonale państwo wiedzą jak te rzeczy są dziś ważne i aktualne w świecie post prawdy, narracji, ucieczki od prawdy. Ale nie ma innego fundamentu dla życia osobistego, ale także życia całych społeczeństw i narodów bez prawdy, bez tego szczególnego przedłużania historii Słowa Przedwiecznego, które stało się Ciałem, stało się człowieczą rzeczywistością.

Arcybiskup życzył także, by czas świąteczny przyniósł chwile oddechu i odpoczynku, mimo iż w dużej mierze dla mediów będzie to czas pracy.

– Wszystkim i z całego serca Szczęść Boże!

Następnie metropolita pobłogosławił opłatki, którymi dzielił się z licznie zebranymi ludźmi mediów.

Justyna Walicka, Archidiecezja Krakowska, diecezja.pl


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Kraków, abp Marek Jędraszewski, dziennikarze, media, metropolita krakowski, spotkanie opłatkowe