Strona główna
opoka.org.pl
2017-11-24 16:01
S. Zielińska / KAI

Lublin: Wigilia Miłosierdzia dla 500 potrzebujących osób

500 osób potrzebujących: bezdomnych, samotnych, starszych i chorych weźmie udział w Wigilii Miłosierdzia, która 24 grudnia o 10.30 zostanie zorganizowana w hali Targów Lublin.

Autor/źródło: pixabay.com, CC0

Głównym organizatorem wydarzenia jest Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Zaproszeni do wigilijnego stołu otrzymają osoby z terenów Lublina i okolic. Po zakończeniu Wigilii potrzebujący otrzymają paczkę żywnościową. W tym celu Caritas rozpoczyna akcję pt. Paka Miłosierdzia. W siedzibie Caritas można pobrać pustą papierową torbę, do której można włożyć podstawowe i trwałe produkty spożywcze oraz środki czystości tj. mąkę, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbatę, słodycze, bakalie oraz artykuły chemiczne. Następnie wypełnione „paki” należy dostarczyć do centrali Caritas, skąd trafią do potrzebujących podczas Wigilii Miłosierdzia.

Lubelska Caritas poszukuje też wolontariuszy, którzy pomogą w przygotowaniu i obsłudze spotkania.

"Jeżeli chciałbyś/chciałabyś spędzić ten wyjątkowy wigilijny dzień na pomocy innym, skontaktuj się z nami za pomocą formularza na stronie www.lublin.caritas.pl/wigilia-milosierdzia lub bezpośrednio pod nr telefonu 668 770 774, e-mail: j.skolimowska@caritas.pl. Twoja pomoc będzie niezbędna przy pracach porządkowych, cateringowych oraz wydawaniu paczek. Potrzebujemy Twojego uśmiechu" - piszą organizatorzy.

W organizację wydarzenia, na które złożą się wspólna modlitwa, posiłek i kolędowanie, włączają się m.in. metropolita lubelski abp Stanisław Budzik, prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Targi Lublin, firma Selgros (główny sponsor), Fundacja Dantis prowadząca Catering Anielskie Smaki, Bractwo Pomocy św. Brata Alberta, Zakon Braci Mniejszych Kapucynów, Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej, Wojewódzki Sztab Wojskowy w Lublinie i Legia Akademicka.

Wigilia Miłosierdzia w Lublinie wpisuję się w tradycję diecezjalnych Caritas, które od wielu lat w innych miastach Polski organizują podobne wydarzenia (np. Caritas Archidiecezji Poznańskiej co roku organizuje Wigilię dla 1700 osób).

Jak informuje diecezjalna Caritas, zaproszenia dla potrzebujących na Wigilię Miłosierdzia można odebrać w siedzibie Caritas, przy Al. Unii Lubelskiej 15, Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta przy ul. Zielonej 3 w Lublinie, Zakonie Braci Mniejszych Kapucynów przy Alei Kraśnickiej 76, w Parafialnym Zespole Caritas parafii św. Mikołaja, św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty (Katedra Lubelska), pw. Przemienienia Pańskiego i Matki Bożej Różańcowej.

abd / Caritas Polska / Lublin

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-11-24 14:58:06
miniaturka

Rzecznik Episkopatu wydał komunikat w sprawie sejmowej ustawy

Uchwalona przez Sejm ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę nie jest satysfakcjonująca, choć jest krokiem w kierunku odzyskania niedziel wolnych od pracy – podkreśla ks. Paweł Rytel-Andrianik w wydanym komunikacie.
2017-11-24 15:14:18
miniaturka

Papieskie orędzie na Światowy Dzień Pokoju

"Danie szansy ubiegającym się o azyl wymaga strategii" - pisze Papież Franciszek w orędziu na Światowy Dzień Pokoju.
2017-11-24 15:30:17
miniaturka

Staniątki: siostry benedyktynki zbierają fundusze na muzeum

Do końca roku opactwo sióstr benedyktynek w Staniątkach musi zdobyć 3 mln zł, by stworzyć przy swoim klasztorze muzeum w ramach projektu „Wirydarze dziedzictwa benedyktyńskiego”.
2017-11-24 18:07:55
miniaturka

Papież: Zmiana, jeśli jest wierna Bogu i człowiekowi, zawsze jest zdrowa

Papież Franciszek skierował wideoprzesłanie do uczestników siódmego Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej.
2017-11-24 18:18:33
miniaturka

Jasna Góra: kongres o duszpasterstwie młodych odpowiedzią na wołanie papieża

Na Jasnej Górze trwa IV Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji. Dziś gościem Kongresu był abp Rino Fisichella, Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji.
2017-11-24 21:57:22
miniaturka

Papież: Przesłanie na Światowy Dzień Pokoju

Problemowi migracji poświęcił Papież przesłanie na przyszłoroczny Światowy Dzień Pokoju. Będzie on obchodzony 1 stycznia pod hasłem: „Migranci i uchodźcy: mężczyźni i kobiety w poszukiwaniu pokoju”.