Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-02-27 10:14
S. Zielińska / Leszek Wojtowicz, kul.pl

Lublin: V Akademia Młodych Humanistów

Rozpoczyna się kolejna edycja Akademii Młodych Humanistów KUL. W piątej turze programu uniwersyteckiego tutoringu weźmie udział 84 najzdolniejszych uczniów z całej Lubelszczyzny.

Autor/źródło: photogenica.pl

Uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach, wykładach i konwersatoriach, które poprowadzą pracownicy naukowi KUL. Zajęcia rozpoczną się 28 lutego 2018 r.

Akademia Młodych Humanistów KUL działa od 2014 roku i jest pierwszym w Polsce programem tutoringu uniwersyteckiego. Dotychczas w programie uczestniczyło ponad 180 uczniów, którzy znaleźli się pod naukową opieką 68 tutorów. W tym roku do programu aplikowało 84 uczniów ze szkół Lubelszczyzny. Uczniowie dołączą do sześćdziesięcioosobowej grupy młodzieży, która już uczestniczy w programie.

Celem prowadzonej przez Instytut Filologii Polskiej, Instytut Historii, Wydział Filozofii oraz Uniwersytet Otwarty Akademii Młodych Humanistów jest zapewnienie opieki naukowej oraz dodatkowych możliwości kształcenia i wymiany doświadczeń uczniom w szczególny sposób zainteresowanych kulturą, literaturą, językiem polskim, historią, historią sztuki oraz filozofią. Program wspiera własną twórczość – naukową i literacką – uczniów, ich przygotowania do udziału w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, stymuluje uczniowskie inicjatywy i projekty kulturowe, a także przygotowuje do studiów wyższych.


Źródło: Leszek Wojtowicz, kul.pl


Podziel się tym materiałem z innymi: