Strona główna
opoka.org.pl
2018-01-25 08:28
AC / Radio Watykańskie

Lourdes: spotkanie dziennikarzy katolickich podczas Dni Świętego Franciszka Salezego

W tych dniach w Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes we Francji odbywa się 22. edycja Dni Świętego Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy.

Autor/źródło: Flickr.com, jamesvip65's

Tradycyjne, międzynarodowe spotkanie przedstawicieli mediów katolickich w tym roku odbędzie się pod hasłem „Media i prawda”. Jednym z punktów będzie Msza w Grocie Objawień pod przewodnictwem watykańskiego sekretarza stanu, kard. Pietro Parolina. Podczas spotkania zostanie przyznana Nagroda im. ks. Jacquesa Hamela, zamordowanego przez islamistów w lipcu 2016 roku podczas ataku na kościół w północnej Francji.

Przedstawiciele mediów zastanawiać się będą nad filozoficznym, teologicznym, politycznym i dziennikarskim wymiarem prawdy, opierając się na nauczaniu Papieża, który zachęca do konstruktywnej komunikacji i służenia prawdzie.


mn/rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2018-01-24 18:31:11
miniaturka

Młodzi z Poznania: ŚDM w styczniu? Termin to nie problem!

Styczniowy termin ŚDM nie jest dla nas żadną trudnością. Uczniowie w naszym województwie mają wtedy ferie, a studenci zawsze sobie poradzą - mówi Aleksander Konieczny z Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej „Jordan”.
2018-01-24 18:36:11
miniaturka
play

Helenka poszła do Nieba

Czy Kościół czuje się odpowiedzialny za śmierć wolontariuszki misyjnej? Czy śp. Helenka Kmieć zostanie ogłoszona świętą? Co powoduje, że młodzi ludzie wyjeżdżają na misje? - na te pytania odpowiadają goście Tematu Dnia Salve TV.
2018-01-24 23:55:31
miniaturka

Duszpasterstwo Akademickie w Gliwicach dziękuje za śp. Helenę Kmieć

Śp. Helena Kmieć przez niemal osiem lat współtworzyła Duszpasterstwo Akademickie w Gliwicach. W 1. rocznicę jej śmierci odbyła się Msza św. i czuwanie modlitewne, podczas których dziękowano za świadectwo jej życia.
2018-01-25 09:05:24
miniaturka

Ks. Adam Pawlaszczyk nowym redaktorem naczelnym „Gościa Niedzielnego”

Pełnienie nowych wyznaczonych obowiązków ks. Adam Pawlaszczyk rozpocznie 1 lutego 2018 roku.
2018-01-25 09:40:42
miniaturka

DR Konga: Kongo staje się jak więzienie pod rządami Kabili, mówi niezłomny kardynał

Arcybiskup Kinszasy, kard. Laurent Monsengwo, skrytykował rząd prezydenta Josepha Kabili za użycie siły przeciwko prodemokratycznej demonstracji, jaka odbyła się w ubiegłą niedzielę, w czasie której zabito co najmniej 6 demonstrantów, a dziesiątki zostało rannych.
2018-01-25 10:29:46
miniaturka

Papież: apel o zaprzestanie przemocy w DR Konga

Wczoraj przed zakończeniem audiencji Papież zwrócił się z apelem o zaprzestanie jakichkolwiek form przemocy w Demokratycznej Republice Konga.