Strona główna
opoka.org.pl
2018-12-17 08:11
AC / Tadeusz Cieślak SJ

Łotysze jadą do Panamy

Coraz bliżej do kolejnych Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Na spotkanie w Ameryce wybierają się także młodzi Łotysze.

Autor/źródło: Pixabay, minanfotos, licencja: CC0

Mimo początkowych problemów ze zgłoszeniami, w sumie na ŚDM pojedzie ponad 40 osób, co jak na tutejsze warunki nie jest wcale małą liczbą. Łotysze wybierają się tam w dwóch grupach. Pierwsza wraz z dwiema misjonarkami z instytutu świeckiego Oblatek „Pro Sanctitate” pojedzie na spotkania przygotowawcze najpierw do Hondurasu. Druga grupa pod kierunkiem bp. Viktora Stulpinsa z Lipawy i ks. Petera Skudry z Rygi poleci bezpośrednio do Panamy. Na miejscu Łotysze mają przyłączyć się do Litwinów, z którymi wspólnie wezmą udział w tradycyjnych katechezach, jakie poprzedzają spotkanie z Papieżem.

Dla młodych ludzi chcących wziąć udział w ŚDM wyzwaniem jest nie tylko odległość i zmiana klimatu, ale także kwestie finansowe. Koszt takiego wyjazdu to ponad 1200 euro od osoby. W przypadku delegacji z Łotwy finansowego wsparcia w wysokości 15 tys. euro udzielił lokalny Kościół oraz Stolica Apostolska.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-12-16 17:49:18
miniaturka

Dla katolickiej nauki społecznej islam problemem politycznym

W wywiadzie dla portalu La Nuova Bussola Quotidiana, abp Giampaolo Crepaldi wyjaśnił powody, dla których Obserwatorium Katolickiej Nauki Społecznej kard. Van Thuâna, poświęciło swój doroczny raport tak delikatnej kwestii, jak islam.
2018-12-16 17:58:50
miniaturka

Abp Szewczuk: historyczny moment dla chrześcijan Ukrainy

"Dzisiejszy dzień jest szczególnym momentem historycznym dla chrześcijan Ukrainy, pozwólcie mi serdecznie pogratulować naszym braciom prawosławnym Soboru Zjednoczeniowego" - powiedział arcybiskup większy kijowsko-halicki Światosław Szewczuk.
2018-12-16 21:50:18
miniaturka

Bp Janiak: adwentowa radość płynie z czynienia ludziom dobra

- Adwentowa radość płynie z czynienia ludziom dobra. Jest to radość dawania, poświęcenia, służby drugiemu człowiekowi – mówił biskup kaliski Edward Janiak do członków wspólnoty Koinonia Jan Chrzciciel.
2018-12-17 08:47:58
miniaturka

Bp Hinder: moi wierni wyprosili sobie wizytę Papieża w Emiratach

Katolików nie jest tam mało, bo około miliona na 9 milionów mieszkańców Emiratów Arabskich, wszyscy jednak są zarobkowymi migrantami, którzy nie mają tam w zasadzie żadnych praw.
2018-12-17 09:21:38
miniaturka

Chrześcijanie chcą pozostać w Iraku

Chrześcijanie z Równiny Niniwy nie mają zamiaru opuszczać swojej ziemi. Chcą pozostać na miejscu i być częścią społeczeństwa, wnosząc wkład w jego odbudowę.
2018-12-17 09:49:32
miniaturka

Tak, POMAGAM! XV Ogólnopolska Zbiórka Żywności zakończona!

Ponad 27 ton żywności zebrali wolontariusze Caritas Diecezji Siedleckiej podczas ogólnopolskiej akcji zbiórki żywności „Tak, POMAGAM!” na terenie diecezji siedleckiej w dniach 7-8 grudnia 2018r. Zakończona sukcesem akcja połączyła siły wolontariuszy, sklepów i darczyńców.