Strona główna
opoka.org.pl
2018-02-06 08:21
AC / Radio Watykańskie

Łotwa: Spotkania Małżeńskie zdobywają popularność

Powstały w Polsce ruch Spotkania Małżeńskie zdobywa popularność także na Łotwie. Trzydniowe rekolekcje odbyły się ostatnio w Naukšēnos na północy kraju.

Autor/źródło: Pixabay, jh146, licencja: CC0

To ważna inicjatywa, biorąc pod uwagę panujący kryzys małżeństwa i rodziny, który nie omija także katolików.

W spotkaniu wzięło udział 10 par oraz – co ciekawe – dwóch kleryków z ryskiego seminarium. Najstarsi uczestnicy mieli na koncie 43 lata pożycia małżeńskiego.

Rekolekcje animowały trzy pary małżeńskie wspierane przez kapłana jezuitę. Intensywny czas rekolekcji o charakterze warsztatowym obejmował nie tyle udział w konferencjach, co praktyczną naukę dialogu, a więc słuchania drugiej osoby i komunikowania własnych potrzeb i oczekiwań, także tych najbardziej intymnych, a to wszystko w świetle chrześcijańskiej wiary. Nie zabrakło też osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. W ten sposób małżonkowie odkrywali na nowo – niekiedy po wielu latach – charyzmat daru od Boga, jakim jest drugi człowiek dany im w sakramencie małżeństwa.


T. Cieślak SJ/Ryga/rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-02-05 15:51:00
miniaturka

Papież: adorujmy w milczeniu i prośmy: „wysłuchaj i przebacz”

Uczmy adoracji w milczeniu – to słowa zachęty, które Papież skierował do wiernych w czasie Mszy, którą odprawił w swej watykańskiej rezydencji.
2018-02-05 18:17:59
miniaturka

Abp Pennacchio do dominikanów: Kościół w Polsce docenia waszą posługę

To nie chwała ludzka, ale chwała Boża powinna być tym, co motywuje nas do działania - powiedział abp Salvatore Pennacchio podczas Mszy św. konwentualnej w bazylice ojców dominikanów w Krakowie.
2018-02-05 18:41:19
miniaturka

Nowy Targ: X Bieg Podhalański im. Jana Pawła II odwołany

Zaplanowany na 10 lutego X Bieg Podhalański im. Jana Pawła II zostaje przeniesiony na inny termin. Powodem odwołania zawodów jest niewystarczająca ilość śniegu, aby przygotować trasę biegową.
2018-02-06 08:43:09
miniaturka

Włochy: parafialny ogród miejscem pracy dla potrzebujących

W Cuneo w północnych Włoszech w parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi powstał specjalny ogród dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.
2018-02-06 09:17:45
miniaturka

Caritas w Calais: sytuacja bardzo napięta

W ubiegłym tygodniu w Calais doszło do zamieszek i starć między gangami migrantów. Zdaniem Didiera Degrémonta bardzo trudno jest znaleźć wyjście z obecnego kryzysu.
2018-02-06 09:54:17
miniaturka

Prezydent Turcji u Papieża

Ojciec Święty przyjął na audiencji prezydenta Turcji Recepa Erdoğana, który spotkał się następnie również z watykańskim sekretarzem stanu i szefem papieskiej dyplomacji.