Strona główna
opoka.org.pl
2019-04-24 12:45
MG / Fundacja Życie

Łódź: szósta konferencja z cyklu "Wychowanie do samodzielności"

Są jeszcze wolne miejsca na konferencję dla rodziców, wychowawców, pedagogów i psychologów z cyklu "Wychowanie do samodzielności"

Autor/źródło: Pixabay, MabelAmber, licencja: CC0

Szósta konferencja z cyklu "Wychowanie do samodzielności" będzie poświęcona tym razem problemowi komunikacji z dziećmi na temat seksualności. Temat ważny, trudny, a nawet kontrowersyjny. Konferencja ma być taką inspiracją do poszukiwań najlepszych metod rozmawiania z dziećmi o "tych sprawach"....


Konferencja adresowana jest głównie do rodziców, wychowawców i nauczycieli. Mimo strajków zarejestrowało się już 150 osób. Zarezerwowaliśmy dużo czasu na pytania i dyskusję. Na konferencji będą obecni Rzecznik Praw Dziecka oraz Łódzki Kurator Oświaty.


Są jeszcze wolne miejsca - rezerwacja na stronie www.rodzinna.lodz.pl


Szczegóły:


Miejsce: Uniwersytet Łódzki, Aula im. Wacława Szuberta przy ul. Lindleya 5  w Łodzi

Czas: czwartek, 25 kwietnia 2019 roku


Program:


9.30 Rejestracja uczestników, kawa


10.00 Rozpoczęcie konferencji, powitanie uczestników


10.05 Wystąpienie dr. Grzegorza Wierzchowskiego Łódzkiego Kuratora Oświaty


10.15 Wystąpienie mec. Mikołaja Pawlaka Rzecznika Praw Dziecka


10.30 Wychowanie do wolności


dr Karolina Kmiecik Jusięga - doktor pedagogiki, pracownik naukowy Katedry Nauk o Rodzinie Akademii Ignatianum w Krakowie. Autorka alternatywnego projektu profilaktycznego "Hipporelaks" w Gliwicach (edukacja zdrowotna z gimnastyką, kontakt z koniem z elementami woltyżerki, nauka pływania). Współpracuje ze Stowarzyszeniem Rozwoju Gminy Zielonki w ramach zintegrowanego programu profilaktyki uzależnień behawioralnych "Cuder" oraz Fundacją ARCHEZJA. Wspiera Kampanię Społeczną "Bądźmy poszukiwaczami autorytetów".


11.00 Jak rozmawiać z dziećmi o prawie


dr Błażej Kmieciak - doktor socjologii, pedagog specjalny, bioetyki, Dyrektor Centrum Bioetyki Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, Adiunkt w Zakładzie Prawa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi


11.30 Jak rozmawiać z dziećmi o seksualności?


Karolina Hołownia - Prezes Fundacji "Warto", pedagog, edukator seksualny i doradca seksuologiczny, prowadzi fundację, która zajmuje się profilaktyką ryzykownych zachowań seksualnych, edukacją do relacji. Prowadzi zajęcia dla młodzieży, rodziców, nauczycieli oraz zajmuje się poradnictwem indywidualnym jak i dla par.


12.00 Międzypokoleniowe potyczki. Jak nie tracić energii i owocnie żyć.


Mariusz Kępka - psycholog, socjolog. Zajmuje się neurokognitywistyką i ekonomią behawioralną. Opracował własne metody coachingu oraz własny model rozwoju firm, prowadzi szkolenia i wdraża projekty rozwojowe dotyczące negocjacji, mapowania kompetencji kierowniczych i analizy danych pod kątem optymalizacji aktywności zawodowych.


12.30 Rodzice wobec zjawiska seksualizacji


Paweł Lewicki - psycholog rodzinny, trener i instruktor trenerów programu profilaktycznego Archipelag Skarbów. Specjalista w dziedzinie profilaktyki młodzieżowej i wspierania zachowań prozdrowotnych wśród młodzieży w oparciu o Model Profilaktyki Zintegrowanej. Twórca warsztatów psychologicznych dla dorosłych i młodzieży.


13.00 panel dyskusyjny z udziałem prelegentów


14.00 Zakończenie Konferencji - wydawanie zaświadczeń


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2019-04-24 10:53:52
miniaturka

Zaproszenie na uroczystości w miejscu śmierci św. Wojciecha

Sobota 27 kwietnia 2019 r. - to dzień pielgrzymek pieszych, rowerowych i innych do sanktuarium św. Wojciecha w Świętym Gaju.
2019-04-24 12:02:10
miniaturka

Warsztaty Muzyki Liturgicznej w Rychwałdzie

Do udziału w warsztatach organizatorzy zapraszają: członków chórów, scholi, animatorów muzycznych, kantorów i tych, którym zależy na pięknie liturgii, osoby mające pragnienie śpiewania w kościele lub utworzenia scholi, chóru czy innej parafialnej grupy śpiewaczej.
2019-04-24 12:09:02
miniaturka

Dominik Jurczak OP: potrzebujemy czasu, by przejść przez tajemnicę Wielkiej Nocy

Czas wielkanocny to czas szczególnego wejścia w tajemnicę paschalną - mającą fundamentalne znaczenie w życiu chrześcijanina. Wyjaśnia to dyrektor Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego.
2019-04-24 12:17:15
miniaturka

Caritas Polska pomaga Jemeńczykom uciekającym przed wojną

Tysiące osób uciekło z Jemenu przed śmiercią i głodem do sąsiedniego Dżibuti. Z uchodźcami pracuje Caritas Dżibuti we współpracy z Caritas Polska, która rozpoczęła pomoc w tym regionie od wizyty na miejscu.
2019-04-24 12:27:32
miniaturka

Łagiewniki: Niedziela Bożego Miłosierdzia pod hasłem „Miłosierdzie źródłem pojednania”

„Miłosierdzie źródłem pojednania” to hasło tegorocznych obchodów Niedzieli Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.
2019-04-24 12:36:40
miniaturka

Dzieło Pomocy o. Pio to wynik wielu spotkań – wywiad z br. Henrykiem Cisowskim OFMCap

Czym jest Dzieło Pomocy św. o. Pio? Jak powstało? W jaki sposób udaje się świadczyć stałą pomoc bezdomnym i opuszczonym? Opowiada jego wieloletni dyrektor, br. Henryk Cisowski.