Strona główna
opoka.org.pl
2017-12-03 12:31
ek / KAI

Łódź: ponad podziałami - chrześcijanie na rzecz Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom

Biskup Kościoła katolickiego, prawosławnego i ewangelicko-augsburskiego spotkali się w Łodzi, aby wesprzeć flagowe dzieło Caritasu - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Autor/źródło: Caritas Polska - www.facebook.com

Arcybiskup Grzegorz Ryś (Kościół katolicki), wielce błogosławiony Atanazy - biskup diecezji łódzko-poznańskiej (Kościół Prawosławny) oraz ksiądz biskup Jan Cieślar - biskup diecezji warszawskiej (Kościół Ewangelicko-Augsburski) spotkali się wspólnie, aby zapalić świece charytatywne, a tym samym zainaugurować ekumeniczną akcją pomocy dzieciom potrzebującym pomocy. 

- Ta świeca oznacza naszą pomoc dzieciom w tym czasie bożonarodzeniowym i także późniejszym, bo środki pozyskane przy tej okazji, mogą być wykorzystane jeszcze długo - mówi abp Grzegorz Ryś. To bardzo piękne, że dzieci potrafią jednoczyć myśli, działania, modlitwę, wiarę uczniów Jezusa z różnych Kościołów. Jesteśmy wdzięczni tym dzieciom za to, że potrafią nas zgromadzić wokół tego, co dobre, co słuszne, co piękne, co prawdziwe! - dodaje metropolita łódzki. 

Zapalam świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, ponieważ... tak brzmią pierwsze słowa wypowiadana przez trzech biskupów, którzy stolice swoich diecezji mają w Łodzi. 

- Niech płomień tej świecy ogrzeje serca wszystkich, którzy potrzebują pomocy, a Chrystus wszystkim pomoże! Niech te świece, które będą dystrybuowane w naszych parafiach, posłużą do tego, by głodny otrzymał posiłek, a nagi dostał odzienie - mówił bp Atanazy. 

Już po raz 24 wraz z początkiem Adwentu rusza wspólna akcja świąteczna zorganizowana przez katolicką Caritas, prawosławne Eleos i protestancką Diakonię, która jednoczy we wspólnym dziele charytatywnym wszystkich, którym leży na sercu pomoc tym, którzy jej tak bardzo potrzebują. 

- W tym roku nasza wspólna akcja nosi tytuł: Miłosierdzie jest jedno. W tym jednoczymy się jako chrześcijanie, aby myśleć o naszych braciach najmniejszych. W tym jednoczymy się zdeterminowani słowem samego Mistrza: cokolwiek uczynilibyście jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczynicie! – podkreśla bp Cieślar.

 Łódź, jako miasto wielokulturowe, mimo wielu odmienności konfesyjnych, pozwala działać wspólnie ponad podziałami w sposób szczególny, w dziele pomocy charytatywnej. 

xpk / Łódź

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-12-03 09:46:31
miniaturka
play

Laboratorium Miłości

Gośćmi Tematu Dnia były Dominika Meller i Aleksandra Plucińska z ASK Solideo Uniwersytetu Warszawskiego, które w rozmowie z Piotrem Otrębskim wyjaśniały po co na uniwersytecie mówić o miłości.
2017-12-03 12:06:00
miniaturka

Andrzejki Chrześcijańskie w Lublinie - wspólnota katolicka Armia Dzieci - jest głośno!

Co ma wspólnego św. Andrzej z laniem wosku lub ustawianiem butów? Nasze dzieci nawet o to nie zapytają, bo 6-letnia Gabrysia z łatwością odpowiada, że Andrzej, był bratem Szymona Piotra!
2017-12-03 12:26:54
miniaturka

Katowice: abp Skworc o założeniach nowego roku duszpasterskiego

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc skierował do wiernych lista pasterski na I niedzielę Adwentu. Przedstawia w nim m.in. tematykę nowego roku duszpasterskiego.
2017-12-03 13:16:22
miniaturka

Papież o tych, którzy czuwają...

Osoba czuwająca to ktoś, kto w zgiełku świata nie daje się opanować przez rozproszeniu czy powierzchowność, ale żyje w sposób pełny i świadomy, troszcząc się zwłaszcza o innych.
2017-12-03 13:46:13
miniaturka

Rekolekcje „Gdy czekanie na dziecko boli”

Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” w Bydgoszczy już po raz drugi organizuje rekolekcje dla małżeństw starających się o potomstwo.
2017-12-03 17:52:08
miniaturka

Papież: rozważanie przed modlitwą: „Anioł Pański”

W czasie dzisiejszego spotkania z wiernymi na modlitwie „Anioł Pański”, Papież Franciszek powrócił do zakończonej wczoraj pielgrzymki w Birmie i Bangladeszu.