Strona główna
opoka.org.pl
2018-04-22 13:55
S. Zielińska / KAI

Łódź: klerycy na XVIII Festiwalu Nauki i Sztuki

Trwa XVIII Festiwal Nauki i Sztuki, podczas którego studenci i doktoranci łódzkich uczelni oraz pracownicy innych instytucji naukowych prezentują niezwykle widowiskowe interaktywne pokazy i eksperymenty.

Autor/źródło: Pixabay, FotografieLink, licencja: CC0

Wśród wystawców prezentujących się na Festiwalu, na rynku łódzkiej manufaktury już po raz kolejny swoje stoisko wystawiło Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi, które w tym roku do współpracy zaprosiło żeńskie zgromadzenia zakonne.

– Nasze seminarium prezentuje się tutaj podobnie jak inne uczelnie wyższe naszego miasta – powiedział KAI ks. Bartłomiej Franczak – prefekt WSD. – Jest to rodzaj integracji ze środowiskiem akademickim ale także świadectwo wiary i miłości do Jezusa Chrystusa – dodaje.

Na odwiedzających tegoroczny festiwal nauki i sztuki przy kleryckim stoisku czeka wierna replika biblijnego papirusu z końca III wieku, Kodeks Watykański „B”, Liturgia Godzin z XVI wieku, Brewiarz Węgierski z końca XVIII, Pismo Święte z wieku XIII w., starodruk z oraz Biblia Hebrajska z XVI wieku.

– W tym roku tematyka stoiska dotyczy Słowa Bożego – informuje Mateusz Winciorek alumn III roku. – Każdy odwiedzający nas może spotkać się z kulturą i tradycją starożytnego Izraela oraz zetknąć się z rzeczywistością, w której żył Jezus. Jest także możliwość rozmowy z księdzem, z klerykami oraz siostrami zakonnymi – dodaje.

Stoisko seminaryjne cieszy się dużym zainteresowaniem, o czym świadczą zajęte wszystkie miejsca przy stołach, przy których można napić się kawy lub herbaty i porozmawiać z duchownym. – Takie stoisko „kościelne” to super inicjatywa – ocenia Aneta Adamus z Uniwersytetu Łódzkiego. – Można tutaj usiąść, zatrzymać się i porozmawiać nie tylko o sprawach naukowych ale o duchowych – zauważa studentka. – To, że seminarium jest tutaj na Festiwalu, to bardzo dobry pomysł, bo można poznać tutaj i spotkać księży z trochę innej strony. Nie tylko tak sztywno i oficjalnie ale bardziej „na luzie” – inaczej – uważa Magdalena Balcerek z UŁ odwiedzająca stoisko kleryckie.

Piknik zakończy się dziś o godz. 18:00.

xpk / Łódź

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-04-22 12:29:43
miniaturka

Poznań: dziś czytanie Księgi Liczb podczas Verba Sacra

Aktor Marcin Kwaśny, odtwórca roli rtm. Witolda Pileckiego, zaprezentuje dziś w poznańskiej katedrze fragmenty Księgi Liczb. Będzie to kolejna prezentacja w ramach nowego cyklu Verba Sacra – Biblia Trzeciego Tysiąclecia.
2018-04-22 13:20:07
miniaturka

Orędzie Ojca Świętego na 55. Światowy Dzień Modlitw o Powołania

„Nasze życie i nasza obecność w świecie jest owocem Bożego powołania!” – pisze Franciszek w orędziu na 55. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Papież zachęca, by nie zwlekać z podjęciem ryzyka wyboru.
2018-04-22 13:32:38
miniaturka

XVII Dni Kolbiańskie w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach

„Uczmy się zdumiewać wobec różnych przejawów łaskawości Boga” – zaapelował bp Roman Pindel, który przewodniczył Mszy św. w ramach zakończonych dziś XVII Dni Kolbiańskich w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach koło Oświęcimia.
2018-04-22 16:49:41
miniaturka

Papież na Regina Coeli: Dobry Pasterz uzdrawia

Dzisiejsze rozważanie Franciszek poświęcił uzdrawiającej relacji między Zmartwychwstałym Panem i wiernymi. Jest to relacja Dobrego Pasterza i owiec. Opiera się na wzajemnym, głębokim poznaniu.
2018-04-22 17:21:58
miniaturka
play

Proroctwo o. Bashobory

Starali się o dziecko. W końcu zdecydowali się wziąć udział w rekolekcjach dla małżeństw z o. Johnem Bashoborą. Tam padły prorocze słowa. Rok później pojawił się Adaś.
2018-04-22 17:33:30
miniaturka

Kraków: muzyka kameralna dla osób bezdomnych

Osoby bezdomne wzięły udział w koncercie muzyki kameralnej zorganizowanym w Dziele Pomocy św. Ojca Pio. Dla podopiecznych kapucyńskiej organizacji zagrali studenci Akademii Muzycznej w Krakowie.