Strona główna
opoka.org.pl
2018-04-10 15:19
S. Zielińska

"Listy Ojca Pio" w języku polskim

Jednym z owoców Roku Jubileuszowego św. Ojca Pio będzie wydanie jednego tomu "Listów Ojca Pio" w języku polskim. Docelowo będą to cztery obszerne tomy Epistolario.

Autor/źródło: Z archiwum redakcji dwumiesięcznika "Głos Ojca Pio"

W 2018 roku obchodzony jest Rok Jubileuszowy 100-lecia otrzymania stygmatów przez św. Ojca Pio oraz 50-lecia przejścia do domu Ojca.

Zakon Braci Mniejszych Kapucynów – Prowincja Krakowska jest głównym organizatorem krajowych wydarzeń i inicjatyw związanych z tegorocznym Rokiem Jubileuszu św. Ojca Pio. 

Jednym z owoców Roku Jubileuszowego będzie wydanie jednego tomu "Listów Ojca Pio" w języku polskim. Docelowo będą to cztery obszerne tomy Epistolario.

Wiąże się to z ogromnymi nakładami ludzkimi, czasowymi i finansowymi. Ojcowie Kapucyni uruchomili kampanię społeczną, mającą na celu propagowanie dzieła tłumaczenia i wydania Epistolario, a poprzez to poznanie bliżej osoby i duchowości św. Ojca Pio.

Pragniemy zwrócić się do Was, o modlitewne wsparcie tego przedsięwzięcia, a także, jeśli ktoś może, i finansowe. Wierzymy, że naszą wspólną sprawą jest, by Ojciec Pio na nowo przemówił do człowieka naszych czasów, do każdej Polki i Polaka. Niech także w naszym kraju realizuje się wielkie pragnienie Ojca Pio, by być blisko każdego człowieka, by poprowadzić go Bożymi drogami!

Więcej można przeczytać na stronie www.listyojcapio.com.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy