Strona główna
opoka.org.pl
2018-10-10 14:43
S. Zielińska / BP KEP

List Sekretarza Generalnego Episkopatu do Najwyższego Rycerza Kolumba

Wyrazy uznania i wdzięczności za zaangażowanie Rycerzy Kolumba w działania mające na celu formację mężczyzn w naszym kraju i promowanie tradycyjnych wartości przekazał w liście do Carla A. Andersona bp Artur Miziński.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

Najwyższy Rycerz wraz z Radą Dyrektorów Rycerzy Kolumba przebywa w Polsce w związku z 100. rocznicą odzyskania niepodległości oraz 40. rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.


Publikujemy pełny tekst listu:


Warszawa, 9 października 2018 r.


Szanowny Panie,

Serdecznie dziękuję za zaproszenie na spotkanie z udziałem najwyższych władz stowarzyszenia Rycerzy Kolumba, które reprezentuje Szanowny Pan, jako Najwyższy Rycerz. Z wielką przykrością muszę poinformować, że z powodu wcześniej przyjętych zobowiązań nie będę mógł przybyć, aby osobiście przywitać Szanownego Pana wraz z Radą Dyrektorów tej organizacji oraz Szanownymi Małżonkami i zacnym gronem członków stowarzyszenia.

Na ręce Szanownego Pana składam wyrazy uznania i wdzięczności za zaangażowanie Rycerzy Kolumba we wszelkie działania, mające na celu formację mężczyzn w naszym kraju. Zachęcacie ich i uczycie poszanowania oraz realizacji naczelnych zasad zakonu, takich jak: miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm. Za przykładem swojego założyciela, Sługi Bożego, ks. Michaela J. McGivney, stoicie Państwo także na straży ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci oraz prowadzicie ożywioną działalność charytatywną i szeroko zakrojony wolontariat.

Ponawiając słowa wdzięczności za dobre owoce Państwa działań podejmowanych z sukcesem na tak licznych płaszczyznach aktywności religijno-społecznej, życzę obfitego Bożego błogosławieństwa w realizacji dalszych inicjatywy i przedsięwzięć.

Wszystkim obecnym na spotkaniu przekazuję wyrazy szacunku i serdeczne pozdrawiam w Chrystusie Panu,

Bp Artur G. Miziński

Sekretarz Generalny

Konferencji Episkopatu Polski

_________________________________________

Najwyższy Rycerz

Carl A. Anderson

Rycerze Kolumba

1 Columbus Plaza, New Haven, CT 06510Źródło: BP KEP/episkopat.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-10-10 13:10:58
miniaturka

Abp Auza: bieda trwa nadal, dobrobyt dla niektórych

Bieda nadal dotyka wielu ludzi, natomiast z rosnącego dobrobytu korzysta niewielu - to wniosek z wystąpienia Stałego Obserwatora Stolicy Apostolskiej przy Organizacji Narodów Zjednoczonych.
2018-10-10 13:50:21
miniaturka

Papież: nowe przymierze młodych ze starszymi

„Mądrość czasu” to globalny projekt nowego przymierza pomiędzy pokoleniami. Jednym z jego elementów będzie spotkanie z udziałem Ojca Świętego, który weźmie udział w dialogu młodych ze starszymi.
2018-10-10 14:15:26
miniaturka

Bp Libera: niech fake newsy zastąpi dziennikarstwo pokoju

9 października w Opactwie Pobenedyktyńskim w Płocku odbyło się doroczne spotkanie bp. Piotra Libery ze środowiskiem dziennikarskim. Gościem spotkania był ks. prał. Marek Gancarczyk, prezes Fundacji Opoka.
2018-10-10 15:04:13
miniaturka

XIII Ogólnopolskie Prezentacje Teatralne Żywotów Świętych i Patronów

Zapraszamy do udziału w Konkursie teatralnym w MDK „Bogucice-Zawodzie”, Katowice, ul. Marcinkowskiego 13a.
2018-10-10 15:24:31
miniaturka

Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe: „Nowa Pięćdziesiątnica w Kościele w Polsce?”

Kierunek duszpasterski Kościoła w Polsce to jeden z tematów Ogólnopolskiego Sympozjum Naukowego: „Nowa Pięćdziesiątnica w Kościele w Polsce?”, które odbędzie się 6 listopada w Warszawie.
2018-10-10 15:40:53
miniaturka

Występ chóru CHORAŁ - 100 lecie odzyskania niepodległości Polski

100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę to rocznica, która zaktywizowała wiele rożnych środowisk społecznych w całym kraju do przedsięwzięć, które mają w piękny sposób upamiętnić tę jakże ważną rocznicę.