Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-05-05 08:14
AC / Krzysztof Ołdakowski SJ/ vaticannews.va

List Papieża do sanktuarium w Luján

Papież Franciszek przesłał ręcznie napisany list do abp Jorge Scheiniga z archidiecezji Mercedes Luján w Argentynie, gdzie 8 maja przypadają główne uroczystości w słynnym sanktuarium maryjnym.

Autor/źródło: Pixabay, SamuelFrancisJohnson, licencja: CC0

„Moje serce «podróżuje» do Luján. Łączę się wewnętrznie z wami jako duchowy i «wirtualny» pielgrzym” – napisał Franciszek.

Ojciec Święty wspomina, że tego dnia skieruje jeszcze raz wzrok na Maryję i pozwoli się Jej przyjrzeć. To matczyne spojrzenie odnawia, jest wyrazem troski oraz daje siłę. I dodaje, że „nie będzie sam, ale wspólnie ze świętym, wiernym ludem Bożym, który bardzo Ją kocha, pozostaje wierny i grzeszny, tak jak ja”. Franciszek podkreśla, że powie Jej o naszych zmartwieniach i radościach.

Zaznacza także, że poprosi Ją, aby się nami opiekowała, a ponieważ - jak mówi - „pozostaję grzesznikiem – będę błagał o łaskę, aby zawsze prosić o przebaczenie, aby nie ustawać nigdy w wołaniu o przebaczenie, ponieważ wiemy, że Jej Syn nie męczył się nigdy udzielaniem go”.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Watykan, Argentyna, Matka Boża, Maryja, list papieża, Lujàn, abp Jorge Scheinig