Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-01-25 12:14
S. Zielińska / BP KEP

List na Dzień Życia Konsekrowanego 2018

Dzięki osobom konsekrowanym Miłość Boża staje się obecna pośród nas w całym swym bogactwie. – pisze bp Jacek Kiciński w liście na Dzień Życia Konsekrowanego.

Autor/źródło: Wspólnota LEDNICA 2000, licencja: CC BY

"Życie konsekrowane w Kościele i dla Kościoła" - to tytuł listu przewodniczącego Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego bp Jacka Kicińskiego na Dzień Życia Konsekrowanego. 

Dzień ten obchodzimy w Kościele 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego.

„W dzisiejszym świecie, gdy znaki Bożej obecności coraz bardziej są zamazywane, gdy słyszymy, że wiara to sprawa prywatna, gdy jesteśmy świadkami szerzącej się tzw. „kultury tymczasowości”, osoby konsekrowane świadectwem swego radosnego życia mają pokazywać, że w Chrystusie można odnaleźć miłość prawdziwą, wierną, cierpliwą i wytrwałą; miłość, która nie kończy się przy pierwszym zderzeniu z przeciwnościami. W ten sposób życie osób konsekrowanych staje się praktycznym komentarzem Ewangelii w codzienności dzisiejszego świata” – czytamy w liście przeznaczonym do wykorzystania duszpasterskiego w Dniu Życia Konsekrowanego.

Bp Jacek Kiciński, wymienia trzy elementy charakteryzujące życie konsekrowane, które są drogowskazem na drodze wiary. Są to, jak pisze: miłość, wierność i jedność. Zachęcając do lektury listu, podkreśla, że osoby życia konsekrowanego, a więc siostry i bracia zakonni, są napełnione Duchem Świętym po to, by być w Kościele, być dla Kościoła, ale również być posłami niosącymi miłość.

Pełny tekst listu znajduje się na stronie: episkopat.pl

Źródło: BP KEP


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: życie konsekrowane, Dzień Życia Konsekrowanego, bp Jacek Kiciński