Strona główna
opoka.org.pl
2018-08-19 08:22
AC / Beata Zajączkowska

Linda Ghisoni: spotkanie w Dublinie umocnieniem dla rodzin

Spotkanie w Dublinie ma nam pomóc w odkryciu piękna i znaczenia rodziny i małżeństwa, a także w umocnieniu przekonania o wyjątkowości wielkiego daru, jakim dla każdego z nas jest rodzina.

Autor/źródło: Pixabay, PublicCo, licencja: CC0

Wskazuje na to Linda Ghisoni, która w Światowym Spotkaniu Rodzin uczestniczyć będzie w podwójnej roli, jako żona i matka oraz podsekretarz Papieskiej Dykasterii ds. Rodziny, która to wydarzenie organizuje.

To zainicjowane przez Jana Pawła II spotkanie rozpoczyna się już 21 sierpnia. Wezmą w nim udział rodziny ze 116 krajów świata. W dwóch ostatnich dniach wydarzenia weźmie udział Papież Franciszek, który przybędzie do Dublina za tydzień.

„W centrum obrad i dyskusji panelowych znajdzie się papieska adhortacja «Amoris laetitia», która wciąż nie została wystarczająco odkryta przez rodziny” – mówi Linda Ghisoni. Wskazuje, że nie jest to dokument skupiający się jedynie na „zranionych rodzinach”, ale wychodzący do każdego, ponieważ rodzina jest doświadczeniem ogólnoludzkim, uniwersalnym, a nie przywilejem niewielu.

- Mój udział w Światowym Spotkaniu Rodzin ma podwójny wymiar – prywatny, czyli rodzinny oraz zawodowy. Będę w Dublinie z całą rodziną, ale zarazem w pracy – mówi Radiu Watykańskiemu Linda Ghisoni. – Jako rodzina pragniemy wsłuchać się w głos innych i doświadczyć wspólnoty, by wraz z rodzinami całego świata pogłębić treści dotyczące małżeństwa i rodziny, które pozwolą nam z nową świadomością spojrzeć na tę rzeczywistość, jako na ogromny dar, jakim rodzina jest dla każdego z nas. Liczymy też, że nabierzemy tam nowego zapału i siły do tego, by stawiać czoło różnym wyzwaniom związanym z naszą rodzinną codziennością. Gdy chodzi o wymiar pracy mam nadzieję, że będzie to doświadczenie kościelne pobłogosławione przez Pana, w którego centrum znajdzie się rodzina, jako prawdziwe bogactwo, jako miejsce spotkania, piękna i radości, dla tych, którzy są jej częścią, dla Kościoła i dla całego społeczeństwa.

Linda Ghisoni wskazuje, że z Dublina w świat powinno popłynąć świadectwo piękna i wartości prawdziwej rodziny i małżeństwa. Bez nich, jak podkreśla, nie ma przyszłości dla świata. Światowe Spotkanie Rodzin w Dublinie przebiegać będzie pod hasłem „Ewangelia rodziny: radość dla świata”.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-08-18 18:20:15
miniaturka

Prymas Irlandii: nasz kraj to terytorium misyjne

Irlandia wsławiła się, jako kraj misjonarzy, który posyłał księży na cały świat, aby krzewili wiarę katolicką. Ale teraz to Irlandia potrzebuje misjonarzy, potrzebuje nowej ewangelizacji – podkreśla abp Eamon Martin.
2018-08-19 07:06:11
miniaturka

Pakistan: po wyborach rośnie nadzieja na równe traktowanie mniejszości

Po niedawnych wyborach parlamentarnych w Pakistanie wśród mniejszości religijnych rośnie nadzieja na równe traktowanie.
2018-08-19 07:23:42
miniaturka

Ghana: biskup apeluje o walkę z korupcją

Myślę, że nadszedł czas na moralne i społeczno-kulturowe przebudowanie naszej ghańskiej wspólnoty – powiedział abp Gabriel Charles Palmer-Buckle.
2018-08-19 08:35:19
miniaturka

Kard. Bagnasco: tragedia rozdarła nasze serca, Genua się jednak nie podda

We Włoszech odbył się pogrzeb części ofiar, które zginęły w wyniku zawalenia 200-metrowego odcinka wiaduktu w Genui. W całym kraju jest to dzień żałoby narodowej.
2018-08-19 12:23:38
miniaturka

Abp Skworc: wdzięczność powinna być fundamentem codziennego życia każdego chrześcijanina

Wdzięczność była głównym tematem przemówienia metropolity katowickiego podczas nauczania skierowanego do kobiet zebranych na piekarskim wzgórzu podczas stanowej pielgrzymki kobiet.
2018-08-19 12:55:40
miniaturka

Papież Franciszek na Anioł Pański: Eucharystia nas kształtuje, przygotowuje do nieba

Szczęście i życie wieczne zależą od naszej zdolności do uczynienia owocną miłości ewangelicznej, którą otrzymujemy w Eucharystii. Papież mówił o tym w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański.