Strona główna
opoka.org.pl
2019-06-05 13:06
AC / Amelia Siuda-Koszela

Licheń: Spotkali Jezusa! Wieczór uwielbienia

Czerwcowy wieczór uwielbienia w parafii św. Doroty w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej upłynął na modlitwie z ks. Mateuszem Bajeną i zespołem muzycznym z białostockiej wspólnoty Dom Jednego Serca.

Autor/źródło: Biuro Prasowe Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej

W ciepły wieczór, 4 czerwca, licheńska świątynia wypełniła się po brzegi podczas tradycyjnie sprawowanej Mszy Św. z adoracją Najświętszego Sakramentu. Tym razem licheńska wspólnota Ekipa dla Jezusa z ks. Rafałem Krauze MIC, opiekunem, zaprosiła ks. Mateusza Bajenę z Białegostoku, ze wspólnotą Dom Jednego Serca, który przewodniczył Eucharystii i wygłosił homilię. – Szczeć osób spośród nas jest w Licheniu po raz pierwszy i czujemy niesamowitą łaskę w tym miejscu! Doświadczyłem piękna duchowego i pokoju serca – mówił ks. Bajena, opowiadając o doświadczeniu spotkania z Jezusem w sakramencie pokuty i pojednania. – To nie jest rzeczywistość raz nam dana. O ten pokój musimy nieustannie zabiegać, stawać przed Panem w postawie pokory – przypominał. Za przykład podał Maryję, której serce było małe dla świata, a wielkie dla Boga. Przywołując postać św. Pawła podkreślił, że przed nawróceniem dążył do sukcesów własnymi siłami, w jego życiu nie było miejsca na łaskę Boga. – Jeśli ja musiałbym zasłużyć na Boga, na Jego łaskę i miłość – to nie byłaby ewangelia łaski, tylko prawa. (…) Jeśli uzależniłbym moje zbawienie od siebie, jestem przegrany. A Bóg mówi – Pawle nie ma większej rzeczy w twoim życiu, niż moje miłosierdzie – mówił i zaznaczał, że Bóg kocha każdego bezwarunkowo, a na Jego miłość nie trzeba zasługiwać, tylko się otworzyć.

Po Eucharystii przyszedł czas na uwielbienie Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. – Zależy nam na tym, by spotkać Boga sercem, w modlitwie nie są najważniejsze emocje i wzruszenia. Ten wieczór niech będzie Twoim spotkaniem sam na sam z Jezusem. Oddajmy chwałę Bogu, przez Jezusa, w Duchu Świętym – przypomniał ks. Bajena, prowadząc uwielbienie, z modlitwą równoczesną i modlitwą różnymi językami.

O oprawę muzyczną zadbał zespół wspólnoty Dom Jednego Serca, wykonując m.in. „Oddajmy cześć wiecznemu Panu chwał”, „Nie chcę w innym miejscu być”, „Otwórz swe niebo nam nami, Jezu”.

Licheńska wspólnota Ekipa dla Jezusa prowadzi wieczory uwielbienia w każdy pierwszy wtorek miesiąca w kościele św. Doroty w Licheniu Starym.

Amelia Siuda-Koszela   

źródło: Biuro Prasowe Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy