Strona główna
opoka.org.pl
2018-08-17 14:12
S. Zielińska / Robert Adamczyk

Licheń. Piesza Pielgrzymka Ludzi Pracy

Pod hasłem „Z Maryją w służbie Bogu i Ojczyźnie” 26 sierpnia przybędzie do licheńskiego Sanktuarium 36. Piesza Pielgrzymka Ludzi Pracy z Konina.

Pielgrzymka, organizowana przez Akcję Katolicką Diecezji Włocławskiej, stanowi dar dziękczynienia za odzyskanie niepodległości przez Polskę sto lat temu.  

Pątnicy wyruszą do Lichenia z kościoła pw. św. Wojciecha w Koninie-Morzysławiu. O godz. 16.00 modlić się będą podczas uroczystej Mszy św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej pod przewodnictwem ks. parł. Józefa Wysockiego, proboszcza wspomnianej parafii. Zwieńczeniem pielgrzymki będzie wspólna modlitwa przy pomniku bł. Jerzego Popiełuszki oraz powstania NSZZ „Solidarność” znajdujących się na placu przed bazyliką.

Robert Adamczyk

Biuro Prasowe Sanktuarium w Licheniu Starym

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-08-17 12:52:55
miniaturka

Suma odpustowa u św. Rocha w Mikstacie pod przewodnictwem ks. bpa Łukasza Buzuna

„Człowiek przebaczenia to człowiek miłosierdzia, to człowiek, który ma miłosierne serce"-powiedział ks. bp Łukasz Buzun do wiernych zgromadzonych na sumie odpustowej ku czci św. Rocha w Mikstacie
2018-08-17 13:21:40
miniaturka

Mikołów: spotkanie sióstr boromeuszek z całej Europy

Przedstawicielki domów generalnych w Nancy, Trewirze, Pradze, Grafschaft, Wiedniu, Trzebnicy i Mikołowie zgromadziły się w tym ostatnim mieście na Spotkaniu Federacji Sióstr Boromeuszek.
2018-08-17 13:39:56
miniaturka

Przygotowania do uroczystości ku czci Najświętszej Maryi Panny Jasnogórskiej

Na Jasnej Górze 17 sierpnia rozpoczynają się bezpośrednie przygotowania do uroczystości ku czci Najświętszej Maryi Panny Jasnogórskiej. Przez dziewięć kolejnych wieczorów o godz. 18.30 odprawiana będzie wspólnotowa Msza Święta.
2018-08-17 14:40:36
miniaturka

Abp Budzik: św. Andrzej Bobola jest wzorem wiary, która się nie łamie

Św. Andrzej Bobola jest dla nas wzorem wiary, która się nie łamie w obliczu trudności – mówił abp Stanisław Budzik w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie na Podkarpaciu.
2018-08-17 15:14:26
miniaturka

Piknik z mamą i tatą w Licheniu

Po raz 10. w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym odbędzie się „Piknik z mamą i tatą”. Na trawniku przed bazyliką całe rodziny będą mogły spędzić czas w miłej atmosferze podczas ostatniej niedzieli tegorocznych wakacji.
2018-08-17 15:38:33
miniaturka

Warszawa: parafia księży marianów wspiera bezdomnych

W parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski prowadzonej przez księży marianów, osoby pozbawione dachu nad głową co tydzień mogą przyjść na wspólny posiłek, wykąpać się, otrzymać czystą odzież, uzyskać radę od prawnika.