Strona główna
opoka.org.pl
2019-08-19 15:28
AC / Justyna Zacharek

Licheń: Modlitwa za małżeństwa bezdzietne

Kilkadziesiąt małżeństw przyjęło wczoraj indywidualne błogosławieństwo po głównej Mszy Świętej, w czasie której modlono się za małżonków mających trudności z poczęciem dziecka.

Autor/źródło: Biuro Prasowe Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej

18 sierpnia w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej był Dniem modlitw w intencji małżeństw bezdzietnych, które pragną potomstwa. W czasie południowej Eucharystii, której przewodniczył ks. Janusz Kumala MIC, kustosz Sanktuarium, modliło się około 4 tysiące wiernych.

„Nie ma dobrej odpowiedzi na pytanie, czemu ktoś nie ma potomstwa” – mówił w homilii ks. kustosz. „Ci małżonkowie mają być dla nas znakiem tego najpiękniejszego pragnienia – aby narodził się nowy człowiek, by Bóg obdarzył ludzkość nowym życiem. Nie da się opisać ani wyrazić bólu i ofiary niespełnionego rodzicielstwa.”

„W dzisiejszym świecie deprecjonuje się macierzyństwo, rodzicielstwo” – zauważył marianin. „Potrzebujemy pragnienia nowego życia, które jest w sercach wielu małżonków, by przeciwstawić się tym tendencjom.”

„Nie można starać się o nowe życie za wszelką cenę, metodami niezgodnymi z wolą Bożą. Nie chcemy osądzać małżonków, którzy podjęli decyzję skorzystania z metod poczęcia dziecka niezgodnych z nauczaniem Kościoła. Rozumiemy wasze cierpienie i dążenia, by spełniło się wasze marzenie” – podkreślił ks. Kumala.

Homileta zapewniał, że każde małżeństwo pobłogosławione przed Obliczem Boga ma sens i ogromną wartość, nawet jeśli nie posiada dzieci.  „Pragnienie nowego życia wypływa z miłości. Każda miłość nosi w sobie coś z tajemnicy – to dla nas znak, że jesteśmy otwarci na Boga, który jest Miłością i którego nie da się zamknąć w słowa, zrozumieć do końca. Jego miłość można przyjąć i nią żyć - Miłość małżeńska jest odblaskiem Jego nieskończonej Miłości.”  Celebrans wyraził nadzieję, że wśród obecnych modlących się dziś o potomstwo będą takie małżeństwa, które za rok przyjadą z nowonarodzonymi dziećmi, by modlić się i dziękować przed obliczem Matki Bożej Licheńskiej, Patronki szczęścia rodzinnego.

Na zakończenie Eucharystii modlono się, by Maryja wyprosiła dar macierzyństwa i ojcostwa małżonkom, a także cierpliwość i wytrwałość w modlitwie: Matko Boża Licheńska, pamiętamy, że Bóg wiele razy dał rodzić niepłodnym, uproś Jego błogosławieństwo dla małżonków pragnących potomstwa, aby ich dom wypełnił się szczęściem z obecności dziecka. Amen.

Po liturgii liczne małżeństwa i rodziny przyjęły błogosławieństwo u stóp ołtarza w licheńskiej bazylice. Następnie chętni mogli wysłuchać prelekcji pani Katarzyny Muzykiewicz z licheńskiego Ośrodka Wsparcia Płodności "NaProTechnologia". W istniejącej w Sanktuarium od 2010 roku placówce można skorzystać z nowoczesnych form diagnostyki oraz kompleksowego leczenia wspierających naturalną prokreację. Ośrodek tworzą instruktorzy oraz lekarze i konsultanci medyczni. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 609 528 116 oraz pisząc na e-mail: napro@lichen.pl.

Justyna Zacharek, Biuro Prasowe Sanktuarium

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2019-08-19 13:43:02
miniaturka

Bp Dec: Kościół stoi po stronie prawdy i dobra

- Chrystus mówi: “Przyszedłem ogień rzucić na ziemię”. Chodzi o ogień duchowy oznaczający Ducha Świętego, który wypala w nas zło i rozpala miłość - mówił bp Ignacy Dec.
2019-08-19 14:06:39
miniaturka

Rozpoczęła się narodowa nowenna przed 100. rocznicą urodzin Jana Pawła II

Z okazji nadchodzącej 100. rocznicy urodzin papieża-Polaka w powstającym w Radzyminie sanktuarium św. Jana Pawła II rozpoczęła się nowenna narodowa.
2019-08-19 14:51:45
miniaturka

Tragiczna śmierć polskiego misjonarza

W Portoryko tragicznie zginął polski misjonarz ks. Stanisław Szczepanik ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy.
2019-08-19 16:03:27
miniaturka

Bp Gucwa prosi o modlitwę o pokój w Republice Środkowoafrykańskiej!

Biskup diecezji Bouar Mirosław Gucwa z Republiki Środkowoafrykańskiej prosi uczestników Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, by modlili się o pokój w Afryce.
2019-08-19 16:27:47
miniaturka

Prymas Polski spotkał się z niesłyszącą młodzieżą z całej Polski

Prymas Polski abp Wojciech Polak spotkał się 19 sierpnia z niesłyszącą młodzieżą z całej Polski, która uczestniczy w Poznaniu w wakacyjnych rekolekcjach „Źródła wiary”.
2019-08-19 21:42:40
miniaturka

Papież: ruchy ludowe zaczynem przemiany społeczeństwa

Ruchy ludowe stanowią dźwignię transformacji społecznej i wytyczają integralny model rozwoju – napisał Papież Franciszek we wstępie do książki: “Rozkwit ruchów ludowych. Rerum Novarum naszych czasów”.