Strona główna
opoka.org.pl
2017-11-04 18:04
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Libańscy biskupi ponownie apelują o powrót uchodźców do Syrii

Syryjscy uchodźcy wojenni jak najszybciej powinni powrócić do swej ojczyzny – uważają libańscy biskupi z katolickiego Kościoła maronickiego.

Autor/źródło: flickr.com, DFID - UK Department for International Development Follow

Biskupi maroniccy po raz kolejny zaapelowali do władz swego kraju i do wspólnoty międzynarodowej o zapewnienie bezpiecznego powrotu uchodźców do Syrii.

Biskup przypominają, że zostali oni przyjęci, kiedy groziło im śmiertelne niebezpieczeństwo. Teraz w Syrii istnieje już wiele bezpiecznych regionów, a obecność Syryjczyków w Libanie, wraz z uchodźcami palestyńskimi, stanowi teraz poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa, polityki, gospodarki, demografii i kultury tego kraju.

kb/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2017-11-04 14:00:04
miniaturka

Abp Gądecki: abp Ryś przynosi w darze dla Kościoła w Łodzi swoją solidną formację

Ty – nasz Drogi Bracie – powiedziałeś Jezusowi Twoje „tak”, przynosząc w darze dla Kościoła, który jest w Łodzi swoją solidną formację ludzką, intelektualną, chrześcijańską i duchową – mówił przewodniczący KEP podczas ingresu abp. Grzegorza Rysia.
2017-11-04 17:16:33
miniaturka

Koszalin: wolontariat może być frajdą - warsztaty Szkolnych Kół Caritas

Ok. 140 wolontariuszy Caritas, głównie gimnazjalistów, wzięło udział w Dniach Formacyjnych, które odbyły się 4 listopada w Koszalinie.
2017-11-04 17:38:45
miniaturka

Papież do Federacji Uniwersytetów: prawo by nie musieć emigrować

„Ludziom trzeba najpierw zapewnić prawo do tego, by nie byli zmuszeni emigrować” - mówił Papież na konferencji zorganizowanej przez Międzynarodową Federację Uniwersytetów Katolickich.
2017-11-04 18:16:37
miniaturka
play

Abp Wojda: paliusz ma bardzo głęboką symbolikę

Paliusz ma bardzo głęboką symbolikę, każdy arcybiskup metropolita otrzymuje go z ręki papieża. Zanim zostanie przekazany arcybiskupowi paliusz jest złożony na grobie św. Piotra – podkreśla abp Tadeusz Wojda.
2017-11-04 18:54:31
miniaturka

Bydgoszcz: „The Voice” - Diecezjalny Zlot Młodych

„My, młodzi, mamy dobry słuch. Nie dajmy sobie go zniszczyć przez hałas dzisiejszego świata” - powiedział Maciej Czaczyk podczas Diecezjalnego Zlotu Młodych pod nazwą „The Voice”, który odbywał się w Bydgoszczy.
2017-11-05 05:46:48
miniaturka

Biskup z Aleppo gościł w Legnicy

Bp Georges Abou Khazen odwiedził Legnicę. Podczas Mszy św. i spotkania z wiernymi podziękował za "Dar dla Aleppo".