Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-03-11 15:54
nc / KAI

Kuria toruńska: z powodu koronawirusa zawieszone rekolekcje szkolne

W związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusa biskup toruński Wiesław Śmigiel zawiesił w Diecezji Toruńskiej przeprowadzanie rekolekcji szkolnych na czas trwania kwarantanny.

Autor/źródło: MG, Maciej Górnicki, licencja: Jak album

Poniżej treść komunikatu:

W związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusa Premier Polski i Minister Edukacji Narodowej podjęli decyzję, że od dnia 12 marca br. zostaną zawieszone zajęcia dydaktyczno-wychowawczych oraz od 16 do 28 marca zostają zamknięte placówki oświatowe. W związku z tym pragnę poinformować, że bp Wiesław Śmigiel, Biskup Toruński, zawiesza w Diecezji Toruńskiej przeprowadzanie rekolekcji szkolnych na czas trwania kwarantanny. Jeśli władze państwowe przedłużą ten okres, to również przedłużeniu ulega zawieszenie organizowania rekolekcji szkolnych.

Zawieszenie rekolekcji szkolnych nie należy traktować jako rezygnacji z ich prowadzenia. Po ustaniu kwarantanny, można je zorganizować w późniejszym terminie (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 kwietnia w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych szkołach i przedszkolach, § 10.2).

Zachęca się również do podjęcia modlitwy w intencji chorych, służby zdrowia oraz tych wszystkich, którzy dążą do zatrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

ks. Mariusz Wojnowski
Dyrektor Wydziału Katechetycznego
Kurii Diecezjalnej Toruńskiej

xpb / Toruń


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: rekolekcje szkolne, koronawirus