Strona główna
opoka.org.pl
2017-11-13 15:20
S. Zielińska / Katarzyna Bojko, KUL

KUL - KULine, czyli Studio Otwarte KUL

Już w najbliższą środę i czwartek (15 i 16 listopada) KUL zaprasza do poznania uczelni online. KULine, czyli Studio Otwarte KUL to nowa formuła dnia otwartego.

Autor/źródło: flickr/EpiskopatNews, Marek Kuś, CC BY-NC-SA 2.0

W studio KULine zagoszczą przede wszystkim studenci, ale także przedstawiciele agend uniwersyteckich, na których wsparcie mogę liczyć kandydaci. 

Będzie to znakomita okazja by dowiedzieć się jak na co dzień funkcjonuje uczelnia i jak wygląda życie studenckie. Poznać ofertę uniwersytetu, który umożliwia studia na ponad 40 kierunkach. Zdobyć informacje o tym jak przebiega rekrutacja, na jaką pomoc stypendialną mogą liczyć studenci, do jakich krajów można wyjechać w ramach wymiany międzynarodowej Erasmus+, czym zajmuje się Biuro Karier, czy też jak uniwersytet wspiera studentów z niepełnosprawnościami. 

Studenci opowiedzą również o organizacjach działających na uczelni – kołach naukowych, teatrach, zespołach muzycznych, sekcjach sportowych AZS, duszpasterstwie, a od absolwentów będzie można dowiedzieć się dlaczego KUL jest absolutnie wyjątkowym miejscem. Nie zabraknie także informacji praktycznych - jak przygotować się do egzaminów, poradzić sobie z maturalnym stresem, dobrze wypaść podczas występu publicznego. A na deser - pokazy kuchni po studencku i występy muzyczne utalentowanych żaków.

KULine będzie można śledzić od godz. 16.00 na kanale YouTube KULstudia oraz na naszym profilu na Facebooku.


Źródło: Katarzyna Bojko, KUL

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-11-13 13:58:42
miniaturka

50 lat Komisji Episkopatu ds. Misji; przyznano medale „Benemerenti”

Abp Edmund Piszcz, abp Wojciech Ziemba i abp Wiktor Skworc zostali wyróżnieni medalami „Benemerenti in Opere Evangelizationis” za szczególne i wybitne zasługi w dziele misyjnym.
2017-11-13 14:20:06
miniaturka

Kard. Ravasi w Krakowie: obojętność to wielka choroba naszego czasu

Wielką chorobą naszych czasów, która zaraża również wierzących, jest obojętność, powierzchowność, banalność – powiedział kard. Gianfranco Ravasi podczas Dni Duchowości Biblijnej w Krakowie.
2017-11-13 14:47:23
miniaturka

Poznań: pierwsza polska aplikacja mobilna dla wiernych

Archidiecezja poznańska jako pierwsza w Polsce uruchomiła aplikację mobilną dla wiernych, dzięki której łatwo znajdziemy najbliższą mszę, spowiedź, czy podstawowe informacje o interesującej nas parafii.
2017-11-13 15:49:27
miniaturka

Papież u św. Marty: brak konsekwencji w życiu to skandal

O skandalach, które ranią serca, zabijając nadzieje i radości, mówił dziś rano Franciszek na Mszy w kaplicy swojej watykańskiej rezydencji.
2017-11-13 17:30:45
miniaturka

Abp Ryś: liturgia prowadzi do doświadczenia paschalnego w życiu

Blisko 150 kleryków z trzech seminariów duchownych uczestniczyło w dorocznym odpuście ku czci św. Stanisława Kostki, patrona Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.
2017-11-13 17:48:11
miniaturka

Papież modli się za ofiary trzęsienia ziemi w Iraku i Iranie

Ojciec Święty łączy się w bólu z ofiarami trzęsienia ziemi na iracko-irańskim pograniczu.