Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-03-15 15:39
S. Zielińska / Katarzyna Bojko, KUL

KUL - abp Stanisław Budzik o istocie i misji uniwersytetu katolickiego

W czwartek, 15 marca, w Kolegium Jana Pawła II KUL w Lublinie odbędzie się wykład otwarty pt. "Narodzony z serca Kościoła. Jan Paweł II o uniwersytecie katolickim".

Autor/źródło: KUL

Instytut Jana Pawła II KUL zaprasza na kolejny wykład otwarty w ramach cyklu Konwersatoriów Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II, którego tematem w tym roku jest „Istota i misja uniwersytetu we współczesnym świecie". 

W czwartek, 15 marca, o godz. 17.00 gościem instytutu będzie Metropolita Lubelski, Wielki Kanclerz KUL ks. abp Stanisław Budzik. 

Wygłosi on wykład pt. „Narodzony z serca Kościoła. Jan Paweł II o uniwersytecie katolickim". Spotkanie odbędzie się w sali 220 Kolegium Jana Pawła II KUL.

Konwersatoria Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II odbywają się regularnie od 1984 r. Podczas spotkań zaproszeni goście wygłaszają referat, po którym następuje dyskusja. Konwersatoria te stanowią całoroczne przygotowanie i wprowadzenie w problematykę konferencji naukowych, które Instytut Jana Pawła II urządza zazwyczaj pod koniec roku akademickiego.

Katarzyna Bojko, KUL


Podziel się tym materiałem z innymi: