Strona główna
opoka.org.pl
2021-04-08 11:46
JR

Książka o rtm. Witoldzie Pileckim wydana w Japonii!

W Japonii ukazała się książka „Rotmistrz Pilecki. Ochotnik do Auschwitz” Adama Cyry. Prawa do publikacji zostały nabyte przez wydawnictwo Misuzu Shobo w Tokio od wydawnictwa Aquila Polonica z Los Angeles.

Autor/źródło: wikipedia.org

Jest to kolejne obcojęzyczne wydanie książki (po niemieckim, włoskim, portugalskim, fińskim, dwóch chińskich). Aquila Polonica to niezależne wydawnictwo z Los Angeles, specjalizujące się w publikowaniu po angielsku tekstów o polskich doświadczeniach z okresu II wojny światowej.

Książka „The Auschwitz Volunteer: Beyond Bravery” została przetłumaczona na język angielski z oryginalnego polskiego maszynopisu przez Jarka Garlińskiego. Zawiera wprowadzenie prof. Normana Daviesa oraz przedmowę naczelnego rabina Polski Michaela Schudricha.

Jak przypomina Aquila Polonica: „We wrześniu 1940 r. oficer Wojska Polskiego Witold Pilecki zgłosił się na ochotnika do udziału w tajnej misji: został aresztowany przez Niemców i wysłany do Auschwitz jako więzień, aby przemycić informacje wywiadowcze do aliantów i zbudować wśród więźniów organizację oporu. Pilecki wykonał tę «misję niemożliwą». Zanim uciekł, ledwie przeżył prawie trzy lata brutalności, głodu i chorób. Tajne raporty Pileckiego z Auschwitz, które alianci otrzymywali na początku 1941 r., były jednymi z pierwszych, które w pełni ujawniły okrucieństwa obozu, w tym masową eksterminację Żydów”.

Misuzu Shobo jest szanowanym japońskim wydawcą, którego publikacje obejmują wszystkie dziedziny kultury, w tym nauki humanistyczne, społeczne, przyrodnicze, literaturę i sztukę. Jego nakładem wydawano książki tak ważnych pisarzy jak Hannah Arendt, Sir Antony Beevor, Nadine Gordimer i Emmanuel Ringelblum.

Źródło: polandww2.com


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-04-08 10:17:34
miniaturka

Pierwsze urodziny #FakeHuntera Polskiej Agencji Prasowej

Dziś mija rok od powstania serwisu #FakeHunter, którego zespół podjął się trudnej walki z falą dezinformacji zalewającą przede wszystkim media społecznościowe. W ciągu tego czasu serwisowi udało się zweryfikować ponad 1150 informacji, w tym zdemaskować ok. 900 fake newsów, głównie dotyczących koronawirusa i szczepień. Projekt został uruchomiony przez PAP wspólnie z GovTech Polska.
2021-04-08 10:32:48
miniaturka

Dr Zaczyński: dopóki liczba hospitalizacji nie spada, lockdown powinien być utrzymany

Dopóki liczba hospitalizowanych z powodu COVID-19 nie zacznie spadać, lockdown powinien być utrzymany – ocenił w czwartek koordynator Szpitala Narodowego, członek Rady Medycznej przy premierze dr Artur Zaczyński ze szpitala MSWiA.
2021-04-08 11:14:59
miniaturka

W polskich szpitalach szczyt III fali właśnie się przetacza

Mamy delikatne zejście ze szczytu i chcielibyśmy, żeby ten trend się utrzymał – mówił rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz, odnosząc się do nowych zachorowań na COVID-19. Stwierdził też, że „w polskich szpitalach szczyt III fali właśnie się przetacza".
2021-04-08 11:49:32
miniaturka

Zmarły 954 osoby – najwięcej od początku pandemii

W Polsce zdiagnozowano ostatniej doby 27 887 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 954 chorych - najwięcej od początku pandemii – poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia.
2021-04-08 12:14:48
miniaturka

Przeor Taizé: młodzi tęsknią za spotkaniem we wspólnocie chrześcijańskiej

Bracia z Taizé doświadczają, jak bardzo ludzie młodzi tęsknią za spotkaniem we wspólnocie chrześcijańskiej, w okresie, gdy Francja i inne kraje europejskie wprowadziły surowe restrykcje sanitarne – powiedział w wywiadzie dla telewizji EWTN przeor Wspólnoty z Taizé, brat Alois.
2021-04-08 12:47:56
miniaturka

Kongres Młodzieży Polonijnej online - zapisy

Zgodnie z zapowiedzią kontynuujemy cykl spotkań "Kongres młodzieży Polonijnej online". Najbliższe spotkanie odbędzie się 17 kwietnia i poświęcone będzie relacjom rodzinnym. Gościem wydarzenia będzie ks. .Marek Dziewecki. Zapraszamy Was serdecznie i prosimy zaproście na nasze spotkanie swoich bliskich!