Strona główna
opoka.org.pl
2021-08-02 10:04
JR / Internetowy Dziennik Katolicki

Ks. Oko: Nie jestem zaskoczony wyrokiem. Mafia lawendowa jest potężna

Ks. Dariusz Oko, skazany w Niemczech za publikację artykułu o przestępstwach seksualnych w Kościele, mówi, że nie jest zaskoczony wyrokiem, a od kiedy zajął się „obroną Kościoła i społeczeństwa przed homoideologią”, liczy się z konsekwencjami nawet w postaci więzienia.

Autor/źródło: YouTube / InstytutDialoguJP2

Goran Andrijanić w tygodniku „Sieci” rozmawia z ks. Dariuszem Oko, „skazanym w Niemczech za publikację artykułu o przestępstwach seksualnych w Kościele”. Kapłan musi zapłacić 4,8 tys. euro grzywny i jest zagrożony karą więzienia.

Ks. Oko mówi, że nie jest zaskoczony wyrokiem, a od kiedy zajął się „obroną Kościoła i społeczeństwa przed homoideologią”, liczy się z konsekwencjami nawet w postaci więzienia. Przyznaje, że może dziwić to, iż nastąpiły one „dopiero po 16 latach” od jego zajęcia się tematem.

„To są podobne mechanizmy systemów totalitarnych. Ludzie, którzy nie mają Boga w sercu i odrzucają chrześcijaństwo, wyznawali wcześniej socjalizm bolszewicki albo socjalizm narodowy. I kiedy te socjalizmy były tak skompromitowane, że nie można ich było dalej wyznawać, zaczęli wyznawać socjalizm genderowy” – przekonuje rozmówca Gorana Andrijanicia i w mocnych słowach krytykuje takie postępowanie.

Według niego „gender jest oficjalną ideologią państwa niemieckiego”, a jej przeciwników „zamiast mordować, wsadza się do więzienia”. Ks. Oko wyjaśnia, że walczy z zakłamaniem, według którego mówiąc o pedofilii w Kościele, unika się przyznania, że większość sprawców tych czynów ma skłonności homoseksualne. „Podczas synodu w Watykanie poświęconego walce z pedofilią słowo «homoseksualizm» było zakazane. To pokazuje, jak potężna jest mafia lawendowa” – przekonuje ks. Dariusz Oko. Kapłan uważa, że najważniejsze jest zwycięstwo moralne i wyznaje, że modli się o to, aby „być wiernym do końca”.

Źródło: Internetowy Dziennik Katolicki

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-08-02 09:30:45
miniaturka

Koronawirus wydostał się z laboratorium w Chinach? Nowy raport mówi o licznych dowodach

Przewaga dowodów świadczy o tym, że wirus, który wywołał pandemię Covid-19, wydostał się z ośrodka badawczego w chińskim mieście Wuhan – głosi raport amerykańskiej Partii Republikańskiej opublikowany w poniedziałek.
2021-08-02 09:42:31
miniaturka

Wymowny gest niemieckiego organisty. Przerwał koncert, aby uczcić Powstańców

Niemiecki organista katedralny Martin Bernreuther przerwał swój koncert w godzinie „W”, aby uczcić pamięć Powstańców Warszawskich. Publiczność powstała z miejsc i wszyscy minutą ciszy oddali hołd walczącym Polakom.
2021-08-02 09:54:50
miniaturka

Po łagodnym przejściu COVID-19 mogą utrzymywać się problemy z pamięcią

Ankiety przeprowadzone wśród prawie 10 tys. ochotników wskazały, że jeszcze 8 miesięcy po przejściu relatywnie łagodnej postaci COVID-19 mogą utrzymywać się zaburzenia pamięci. Towarzyszy temu ogólne pogorszenie zdrowia.
2021-08-02 10:18:04
miniaturka

„Pamiętam, jak byłem znużony tą ciągłą krwią”. Kard. Wyszyński o powstaniu warszawskim

Ks. Stefan Wyszyński asystuje przy operacjach w szpitalu polowym, przenosi rannych na własnych barkach, pierze bandaże, udziela sakramentów rannym powstańcom, prowadzi prowizoryczne pogrzeby poległych – to mało znane obrazy z życia Prymasa Tysiąclecia.
2021-08-02 11:07:19
miniaturka

Premier: będziemy surowo podchodzić do aktów takich jak ten w Grodzisku Mazowieckim

Będziemy niezwykle surowo podchodzić do tego typu aktów, jakie miały miejsce w Grodzisku Mazowieckim – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Poinformował jednocześnie o „bandyckim akcie” podpalenia punktu szczepień, do którego doszło w Zamościu.
2021-08-02 12:28:58
miniaturka

Archeolodzy odkryli w Egipcie centrum obsługi chrześcijańskich pielgrzymów z VI w.

Monumentalne kamienne budowle zachowane do pół metra wysokości odkryli w Marei w północnym Egipcie polscy archeolodzy. Mieszkali w nich w VI w. pielgrzymi, którzy byli w drodze do chrześcijańskiego sanktuarium w Abu Mena.