Strona główna
opoka.org.pl
2018-02-15 10:40
AC / Radio Watykańskie

Ks. Georg Ratzinger boi się, że paraliż Benedykta XVI przeniesie się na jego serce

- Codziennie modlę się o dobrą śmierć dla mnie i dla mojego brata - powiedział w wywiadzie dla niemieckiego tygodnika „Neue Post” ks. Georg Ratzinger.

Autor/źródło: Wikimedia Commons, Benedictus1927, licencja: CC BY-SA

94-letni brat Benedykta XVI ma nadzieję na spotkanie z Papieżem Seniorem jeszcze w kwietniu tego roku, przyznaje jednak, że obu braci Ratzingerów bardzo już opuściły siły.

Ks. Georg Ratzinger powiedział, że codziennie rozmawia przez telefon ze swoim bratem. To dla nich wielki dar, w ten sposób żaden z nich nie jest samotny. Starszy brat Papieża przebywał w Rzymie na przełomie roku i – jak stwierdził – przeżył wraz ze swoim bratem piękne dni. „Jeśli Bóg zechce, zobaczymy się tam znów 8 kwietnia. Mam wielką nadzieję, że będę mógł wtedy znów polecieć do Rzymu, by 16 kwietnia świętować 91. urodziny mojego brata. Ale to jeszcze długi czas, kto wie, co się jeszcze wydarzy” - stwierdził ks. Ratzinger.

W rozmowie z dziennikarką przyznał, że coraz gorzej widzi i słyszy, a jego brat, Papież Senior nie ma się lepiej.

„Jesteśmy coraz słabsi. Do tego mój brat ma chorobę nerwową, która go bardzo obciąża. W międzyczasie coraz częściej musi korzystać z wózka inwalidzkiego. Najbardziej boję się, że ten paraliż przeniesie się na jego serce. Wtedy wszystko szybko się może skończyć” - powiedział ks. Ratzinger i przyznał, że wraz z franciszkanką siostrą Laurencją, która opiekuje się jego domem, codziennie modli się o dobrą śmierć dla siebie i dla swojego brata. „To jest nasze wielkie życzenie” - dodał niemiecki duchowny.

T. Kycia, Berlin/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-02-15 09:00:05
miniaturka

Kard. Stanisław Dziwisz: Jezus poucza nas, jak powinniśmy kochać i czynić dobro

W Środę Popielcową kard. Stanisław Dziwisz wygłosił homilię w Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie.
2018-02-15 09:23:17
miniaturka

Papież do Polaków: przeżyjcie Wielki Post w jedności z cierpiącym Chrystusem

Zwracając się do obecnych na audiencji Polaków, Papież życzył im, aby rozpoczynający się Wielki Post przeżyli w jedności z cierpiącym Chrystusem i wolni od grzechu mieli udział w świętości Boga.
2018-02-15 10:01:16
miniaturka
play

Cudowny utwór na czas Wielkiego Postu od GGDuo - W Chrystusie Mym!

Nowe nagranie małżeństwa tworzącego zespół GGDuo wpisuje się w czas Wielkiego Postu. To cover In Christ Alone, który skupia się na Chrystusie i Jego miłości. A Wielki Post to właśnie czas ogromnej miłości i odnajdywania pokoju w Panu.
2018-02-15 11:07:05
miniaturka

Przesłanie Papieża na wielkopostną Kampanię Braterstwa w Brazylii

Papieskie przesłanie zachęca do bycia wysłannikami i budowniczymi pokoju, który ma być „tkany” w rodzinach i wspólnotach, w pracy, a także w relacji z naturą.
2018-02-15 11:48:36
miniaturka

Abp Ryś: Wielki Post ma sens z racji na Wielkanoc

Metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś podkreślił, że Post jest drogą do Triduum Paschalnego. Zachęcił do lektury tekstu orędzia papieża Franciszka na Wielki Post.
2018-02-15 12:11:44
miniaturka

Papież na katechezie: módlmy się słowami: „Wierzę Panie. Zaradź memu niedowiarstwu”

Tematowi wyznania wiary i modlitwy powszechnej poświęcił Franciszek wygłoszoną w środę katechezę, kolejną z cyklu omawiającego poszczególne elementy Mszy świetej.