Strona główna
opoka.org.pl
2020-10-24 16:38
JR

Krzyk zwolenników cywilizacji śmierci

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego orzekający niekonstytucyjność przesłanki eugenicznej do aborcji wzbudził wiele emocji. Środowiska lewicowe i liberalne wyszły na ulice wielu miast i zaczęły protestować. Brutalne i wulgarne manifestacje niosą ze sobą także akty wandalizmu.

Autor/źródło: Pixabay, BruceEmmerling, licencja: CC0

Burza zaczęła się natychmiast po ogłoszeniu wyroku. Media społecznościowe zaczęły kipieć nienawiścią do PiS i obrońców życia. Zaczęto też wychodzić na ulice i organizować demonstracje. 

W piątek wieczorem protestanci przemaszerowali przez Warszawę pod dom Jarosława Kaczyńskiego. Agresywny tłum rzucał kamieniami do policjantów.

„Grupa coraz bardziej agresywnych osób, które usiłowały przerwać policyjny kordon świadomie dążyła do konfrontacji. Szarpanie i pchanie policjantów, rzucanie w funkcjonariuszy kamieniami to zachowania, które wymagały naszej reakcji. Do tego momentu policjanci występowali bez kasków i tarcz. Prezentowaliśmy pokojowe nastawienie. Wśród manifestujących były osoby, którym taki stan rzeczy wyraźnie nie odpowiadał. Dopiero w momencie agresji ze strony takich ludzi policjanci wykorzystali wyposażenie ochronne” – napisano na profilu stołecznej policji na Twitterze.

Doszło do zatrzymań, wystawienia mandatów, wniosków o ukaranie do sądu i zgłoszeń do sanepidu.

Protesty odbywały się także w sobotę w wielu miastach mimo obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Policja musiała reagować na agresję, używając siły i gazu. Zwolennicy aborcji atakują siedziby PiS-u, konkretnych polityków, a także kościoły. Jednym z nich jest kościół św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Warszawie. Na budynku pojawiły się aborcyjne hasła „Moje ciało ≠ twoja religia” oraz „piekło kobiet”. Zwolennicy aborcji zdewastowali też pomnik Ronalda Reagana w Warszawie.

Politycy opozycji włączają się w protesty i do nich zachęcają, np.: „Mówimy dziś NIE bestialskim przepisom zmuszającym kobiety do rodzenia śmiertelnie chorych dzieci! Mówimy dziś NIE ograniczaniu praw człowieka i skazywaniu kobiet na tortury! Mówimy dziś NIE zdegenerowanej władzy, która nie liczy się z obywatelami!” – jak napisała Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Małgorzata Kidawa-Błońska z kolei pisze: „Protesty trwają i będą trwać, bo wyrządzono kobietom ogromną krzywdę. Nie godzimy się na to! Dziś na Nowogrodzkiej #WspolnyGniew wybrzmiał bardzo mocno”.

Dziś przed siedzibą PiS Barbara Nowacka mówiła: „Stajemy dzisiaj tutaj i mówimy: przegięliście dranie, zadarliście z dziewczynami. (…) Spotkaliśmy się tutaj, bo w tym budynku urzędują ludzie odpowiedzialni za to co się stało, bo sędziowie to ich marionetki. (…) Albo zrobicie coś z tym bagnem, które zrobiliście, albo będzie wojna z kobietami”.

Lewicowi działacze już ogłaszają wojnę. „Jarosław Kaczyński, wydając wyrok na kobiety, wydał wyrok na siebie samego. Ta władza się kończy. Będziemy niezmiennie walczyły o prawo kobiet do przerywania ciąży aż je odzyskamy”– mówiła Anna Karaszewska, szefowa Kongresu Kobiet.

Protestujący używają słów, których nie wypada przytaczać. W bardzo wulgarny sposób obrażają osoby, które bronią życia i popierają wyrok TK. Powtarzają, że PiS zgotował kobietom piekło. Rzekomo bronią wolności kobiet i domagają się szacunku, ale jak widać, innych nie zamierzają nim obdarzyć. Agresja i brutalność, jaka bije z tych manifestacji, nie pozostawia wątpliwości, że walka między cywilizacją życia a cywilizacją śmierci wkroczyła na nowy poziom.

Źródło: Twitter, wPolityce.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-10-24 08:44:56
miniaturka

W listopadzie 2020 odpust zupełny za zmarłych

W związku z panującą pandemią koronawirusa Penitencjaria Apostolska wydała dekret mocą którego wierni mogą zyskiwać odpust zupełny za zmarłych przez cały miesiąc listopad 2020 r.
2020-10-24 09:53:25
miniaturka

Polacy przekazali pół miliona złotych na pomoc Wenezuelczykom

Polacy przekazali ponad 500 tys. złotych na wsparcie akcji „Paczka dla Wenezueli”. Pozwoli to na kontynuację programu przez kolejne sześć miesięcy. Kupiona dzięki projektowi żywność trafia do setek najbardziej potrzebujących rodzin przy granicy kolumbijsko-wenezuelskiej.
2020-10-24 11:04:17
miniaturka

Rusza program wsparcia seniorów. Każdy może pomóc

Przed zakażeniem koronawirusem powinniśmy szczególnie chronić osoby starsze. To dla nich powstał Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Dzięki programowi osoby w wieku powyżej 70 lat uzyskają niezbędną pomoc w czasie pandemii, bez konieczności wychodzenia z domu.
2020-10-24 17:15:22
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Skoro Pan Jezus połączył przykazanie miłości Boga i przykazanie miłości bliźniego w jedno podwójne przykazanie, to chciał przez to powiedzieć, że ten kto będzie szczerze wierny miłości Boga, będzie w sposób właściwy realizował ludzkie miłości, także te bardzo trudne.
2020-10-25 08:46:46
miniaturka

Każdy ma prawo się urodzić. Bez wyjątków

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka prowadzi kampanię społeczną „Bez wyjątków”. Prezentuje historie ludzi, którzy mimo chorób i niepełnosprawności kwalifikujących do aborcji eugenicznej żyją, są otoczeni troską swoich najbliższych i realizują swoje pasje.
2020-10-25 08:59:54
miniaturka

Odkrywajmy macierzyństwo i kobiecość serca Maryi

Wciąż jesteśmy wzywani, aby odkrywać wielkie działa Maryi, wchodząc w serce Jej tajemnicy. Z niego wypływają dwa elementy, bardzo podkreślane przez Pismo Święte: jest Ona matką oraz kobietą - powiedział papież Franciszek.