Strona główna
opoka.org.pl
2018-07-27 14:44
S. Zielińska / Salve TV

Kryzys małżeński. Zmiany, których pragnę

Co robić, kiedy do naszego małżeństwa wtrącają się teściowie? Dlaczego warto mieć dzieci? Dlaczego rozwód nie jest skutecznym rozwiązaniem? Jak wyjść z kryzysu małżeńskiego? - odpowiada Agnieszka Pieniążek.


- Najważniejsze jest to, żeby nie tracić z oczu tej jednej osoby, którą sobie wybraliśmy. Jeżeli ja na to nie pozwolę, to inne osoby nie będą miały do nas dostępu, nawet jeżeli będą próbowały wchodzić z butami i coś nam mącić - mówiła Agnieszka Pieniążek, coach i autorka bloga www.domowezawirowania.pl 

- Mniej więcej dwa lata po ślubie poczułam się kiepsko w moim małżeństwie. Miałam do wyboru, albo trwać w tym stanie, albo wziąć się do roboty. Zaczęłam szukać takich źródeł, co ja mogę zrobić. Okazało się, że wystarczyło, że ja coś zaczęłam robić i sprawy zaczęły się zmieniać - dodawała.

- Ważna jest świadomość, że "wystarczy, że ja" zacznę od siebie i zaczną pojawiać się zmiany, których tak bardzo pragnę - podkreślała.

- Jesteśmy bombardowani stwierdzeniami, że muszą pracować dwie osoby, że muszą wziąć się za siebie. Musisz zmusić go, żeby poszedł z tobą na terapię. Taki przekaz płynie z wielu źródeł, dlatego to jest takie trudne zmienić ten sposób myślenia - zaznaczyła.

- Trzeba wziąć odpowiedzialność za siebie i za swój wkład w relację - mówiła.


Źródło: Karolina Zaremba, Salve TV - Chrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-07-27 13:07:49
miniaturka
play

"Jezu, Ty się tym zajmij" - zadzieją się cuda

Boże Pogotowie to krótki cykl, w którym Jolanta Cherbańska, autorka książki pt: "Matt Talbot. Wyjście z mroku" odnosi się do uzależnień z duchowego punktu widzenia.
2018-07-27 13:28:33
miniaturka

Kapelani powstańczej Warszawy

Około 150 duchownych wzięło udział w Powstaniu Warszawskim jako kapelani poszczególnych oddziałów i szpitali polowych. Wykazali się ogromnym bohaterstwem i poświęceniem. Nie przeżyło około 50 z nich.
2018-07-27 14:13:01
miniaturka

Nie potrzebujemy sloganów, ale nowego przywództwa

Kwestiom społecznym poświęcił Papież Franciszek niemal w całości swoje przesłanie do uczestników III Międzynarodowej Konferencji Katolickiej Etyki Teologicznej, która odbywa się w Sarajewie.
2018-07-27 15:06:40
miniaturka

Bp Lechowicz przed II Kongresem Młodzieży Polonijnej: Cieszę się na spotkanie z młodymi

Cieszę się na spotkanie z młodzieżą, która przybędzie do Warszawy z ponad 20 krajów – mówi bp Wiesław Lechowicz, delegat KEP ds. emigracji polskiej przed II Kongresem Młodzieży Polonijnej.
2018-07-27 15:25:15
miniaturka

UNICEF: 1,2 mln młodych ludzi, głównie dziewczęta – nosicielami HIV

Co godzinę 30 nastolatków zaraża się wirusem HIV – alarmuje Fundusz Narodów Zjednoczonych Pomocy Dzieciom (UNICEF), dodając, że dwie trzecie nowych zakażeń przypada na dziewczęta.
2018-07-27 18:29:27
miniaturka

Bp Mazur: jako policjanci stajecie się znakami sprzeciwu wobec zła

„Jako policjanci stajecie się znakami sprzeciwu wobec zła, które chce zakłócić harmonijne funkcjonowanie społeczeństwa, jego życie w pokoju" - mówił bp Jerzy Mazur podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji.