Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-06-13 13:17
ds

Kraków zaprasza do modlitwy za zranionych w Kościele katolickim

W niedzielę 21 czerwca 2020 r. w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie odbędzie się po raz piąty Modlitwa za zranionych w Kościele katolickim.

Plakat wydarzenia
Autor/źródło: https://www.facebook.com/events/421535372063146/

Jest to cykliczna inicjatywa świeckich katolików z Krakowa, przekonanych, że szczera i pokorna modlitwa za skrzywdzonych seksualnie, często niezrozumianych w swoim bólu, wyrasta z sedna wiary w Jezusa Chrystusa, który przyjął na siebie ludzkie cierpienie, pogardę od ziemskiej władzy i wszelki grzech. Przez nasze spotkania organizowane raz na kwartał chcemy dać znać wszystkim zranionym, że nie są sami i że Kościół się za nich modli. Pierwsza Modlitwa za zranionych odbyła się w czerwcu ub. r. 

Spotkanie w niedzielę 21 czerwca br. będzie miało następujący przebieg:


  • Godz. 18 - Msza święta w intencji zranionych w Kościele katolickim, podczas której homilię wygłosi ks. dr Piotr Studnicki, Kierownik Biura Delegata Komisji Episkopatu Polski ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży.
  • Godz. 19 - Modlitwa za zranionych w Kościele katolickim, którą poprowadzi ks. Artur Chłopek, duszpasterz pokrzywdzonych z powodu wykorzystania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne w Archidiecezji Krakowskiej. Transmisja LIVE na kanale YouTube Sanktuarium św. Jana Pawła II
  • Godz. 19.30 - Rozmowa z Ewą Kusz, psychologiem. Spotkanie będzie miało formę pytań i odpowiedzi, podczas którego każdy będzie mógł zabrać głos.

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem, którzy w modlitwie chcą towarzyszyć ofiarom nadużyć seksualnych w Kościele katolickim.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Kraków, modlitwa, Zranieni w Kościele