Strona główna
opoka.org.pl
2018-04-20 11:34
Anna Bajon / KAI

Kraków: zagrają w gry, by pomóc misjom

Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu zachęca, by zagrać z nimi w gry planszowe, a przy okazji wspomóc działania misyjne w Afryce i Azji Południowej.

Autor/źródło: pixabay

Akcja „Planszówki dla misyjnej placówki” odbędzie się w niedzielę 22 kwietnia.

„Gry planszowe to idealny pomysł, by spędzić czas zarówno z bliskimi, jak i nieznanymi sobie osobami” przekonują organizatorzy wydarzenia „Planszówki dla misyjnej placówki”. Opłata za wstęp na wydarzenie (5 zł) zasili program Adopcja Miłości. - Udział w niedzielnym wydarzeniu umożliwi dzieciom z placówek w Kenii, Malawi i Bangladeszu korzystanie z codziennej edukacji i rozwoju - mówi Magda Kułaga, wolontariuszka SWM.

Jedną z placówek, które otrzymają wsparcie z wydarzenia jest Karinde Child Love w Kenii, gdzie od 1998 r. istnieje dom dla dzieci z okolicznych slumsów. Ponad 60 dziewczyn i chłopców w wieku 5 - 20 lat ma tam zapewniony posiłek, katechezę, możliwość pójścia do szkoły, kontakt z rówieśnikami.

Program „Adopcja Miłości” polega na finansowym i modlitewnym wsparciu dzieci i młodzieży z krajów, gdzie placówki wspiera Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu Osoba, która chce zostać „rodzicem adopcyjnym” sama wybiera kraj, z którego ma pochodzić podopieczny, czas wspierania i kwotę, którą regularnie na ten cel będzie przeznaczać. O samym programie „Adopcja Miłości” też będzie można dowiedzieć się podczas niedzielnych gier.

- Wśród graczy będą także wolontariusze misyjni, którzy przy wspólnej grze na pewno chętnie podzielą się świadectwem ze misji – dodaje Magda Kułaga z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego.

Organizatorzy zapewniają, że wśród przygotowanych gier znajda się takie dla najmłodszych, ale i dla bardziej doświadczonych graczy. Można także przynieść własne gry i zaprosić do zabawy innych.

Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu od 1997 roku pracuje na rzecz krajów najbardziej potrzebujących. Oprócz projektów pomocowych realizowanych na czterech kontynentach w 43 krajach wolontariusze prowadzą w Polsce rozbudowany program edukacji globalnej.

eko / Kraków

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2018-04-20 10:05:02
miniaturka

Powalczą o tytuł najlepszej grupy parafialnej

2 maja w Tychach odbędzie się II Patriotyczny Turniej Halowej Piłki Nożnej.
2018-04-20 10:09:32
miniaturka
play

45 rocznica święceń prezbiteratu abp Wiktora Skworca

19 kwietnia obchodzono 45-tą rocznicę święceń prezbiteratu ks. abp. Wiktora Skworca. Z tej okazji w samo południe w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach sprawowano uroczystą Eucharystię.
2018-04-20 10:37:40
miniaturka

Dialogi z Arcybiskupem: Powołanie jest wołaniem Boga

- Powołanie to nie tylko kwestia powoływanego, ale całej wspólnoty Kościoła, która musi być zatroskana o to, aby Pan Bóg nie został sam ze swym wołaniem skierowanym do człowieka - mówił podczas kolejnej edycji Dialogów u św. Anny abp Marek Jędraszewski.
2018-04-20 11:48:39
miniaturka

Czy zostaną wyjaśnione okoliczności śmierci kard. Augusta Hlonda?

Wniosek o wszczęcie śledztwa w sprawie śmierci kard. Augusta Hlonda złożył w IPN wicepostulator procesu beatyfikacyjnego prymasa Polski, chrystusowiec ks. Bogusław Kozioł.
2018-04-20 12:23:50
miniaturka

Franciszek w Molfetta: żyjmy Eucharystią, aby być źródłem nadziei, radości i pokoju

Wizyta Ojca Świętego w tym mieście związana jest z 25. rocznicą śmierci Sługi Bożego, biskupa Antonio Bello, który w latach 1982-93 był ordynariuszem tamtejszej diecezji.
2018-04-20 12:39:20
miniaturka
play

Łagiewniki: III Kongres Młodych Osób Konsekrowanych

"Młodzi Konsekrowani" serdecznie zapraszają na III Kongres Młodych Osób Konsekrowanych - "Wolni w Duchu Świętym", który odbędzie się w Łagiewnikach w dniach od 13 do 16 września 2018 r.