Strona główna
opoka.org.pl
2018-03-27 15:08
S. Zielińska / Justyna Walicka

Kraków: Z życzeniami u Arcybiskupa

Podczas dnia otwartego do kurii krakowskiej zawitało wiele osób, które chciały złożyć świąteczne życzenia abp. Markowi Jędraszewskiemu. Wśród nich była barwna delegacja z Zielonek.

Autor/źródło: Joanna Adamik, Archidiecezja Krakowska

Delegacja z gminy Zielonki przybyła w strojach krakowskich. Jej najmłodszy członek miał 3 lata, najstarszy 80 lat. Na czele delegacji przybył Wójt Gminy Zielonki Bogusław Król, Sołtys Zielonek Władysław Orzechowski oraz Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Zielonkach Kinga Dziedzic wraz z pracownikami i przedszkolakami. W słowach przywitania delegaci przypomnieli, że ich parafię w Zielonkach wielokrotnie wizytował kard. Karol Wojtyła, a ostatni raz był u nich pół roku przed konklawe.

W imieniu delegacji życzenia świąteczne na ręce metropolity krakowskiego złożył m.in. wójt Zielonek Bogusław Król. Następnie poszczególne osoby podchodziły, by osobiście zamienić z arcybiskupem kilka serdecznych słów. Swoje rymowane życzenia złożyły także przedszkolaki z Zielonek.

- Dziękuję, że państwo zechcieli przybyć po raz kolejny (...), że zechcieli przyjść ze śpiewem i najlepszymi życzeniami. Ja także życzę wszystkim wam łask: radości i pokoju. To są najwspanialsze dary, które przyniósł całej ludzkości Pan Jezus, kiedy poprzez swoje zmartwychwstanie pokonał grzech, śmierć i szatana. Jego pierwsze słowo do Apostołów w Wieczerniku brzmiało przecież „pokój wam". A tam gdzie jest pokój, tam także jest radość serca - mówił do zebranych arcybiskup Marek Jędraszewski.

Metropolita wyjaśnił także najmłodszym, że w Wielkopolsce, skąd pochodzi, w Święta Wielkanocne do dzieci przychodzi zajączek z prezentami. Arcybiskup życzył przedszkolakom, aby i do nich w tym roku „zakicał" zajączek i coś dobrego przyniósł.

Na zakończenie spotkania całej delegacji z Zielonek arcybiskup udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

Dzień otwarty, który trwał dziś w kurii w godzinach od 9.00 do 13.00 był czasem, w którym każdy mógł przyjść i osobiście złożyć życzenia świąteczne metropolicie krakowskiemu. Przez całe przedpołudnie pałac arcybiskupów wypełniony był ludźmi, którzy licznie przybyli, by spotkać się ze swoim pasterzem.

Justyna Walicka | Archidiecezja Krakowska

Video Katarzyna Katarzyńska | Archidiecezja Krakowska

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-03-27 13:49:18
miniaturka

Młodzi Polacy najbardziej religijni w Europie

82 proc. Polaków w wieku 16-29 lat deklaruje się jako katolicy. To najwyższy odsetek w Europie - wynika z raportu, przygotowanego przez brytyjski St Mary's University w Twickenham i paryski Instytut Katolicki.
2018-03-27 14:14:27
miniaturka

Niespodziewana wizyta Franciszka

Ojciec Święty odwiedził dziś niespodziewanie pracowników Sekretariatu Stanu. Złożył wszystkim wielkanocne życzenia.
2018-03-27 14:41:25
miniaturka

Lublin: Wielkanocne śniadanie na dworcu PKP

„Poprzez swoje zmartwychwstanie Chrystus chce przynieść ulgę tym, którzy są w trudnej życiowej sytuacji” – powiedział abp Stanisław Budzik, który wziął udział w wielkanocnym śniadaniu dla potrzebujących.
2018-03-27 15:31:04
miniaturka

Dębica: wieczorem wprowadzenie urny z prochami ks. Adama Bartkowicza

O godzinie 19.00 do kościoła p.w. Ducha Świętego w Dębicy zostanie wprowadzona urna z prochami misjonarza ks. Adama Bartkowicza ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich.
2018-03-27 16:03:07
miniaturka

Pierwsza transmisja internetowa koncertu z Kaplicy Sykstyńskiej

Po raz pierwszy w historii koncert odbywający się w Kaplicy Sykstyńskiej będzie transmitowany na żywo w internecie. Będzie to „Stabat Mater” szkockiego kompozytora Jamesa MacMillana.
2018-03-27 19:39:54
miniaturka

Malezja: muzułmanie nie mogą zmienić wyznania

Obywatele muzułmańscy nie mogą nawrócić się na inną religię bez zgody trybunału islamskiego – orzekł Sąd Najwyższy Sarawak, największego stanu Malezji.