Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2019-01-25 10:14
Anna Bajon / Karolina Zając | Archidiecezja Krakowska

Kraków w Panamie - pielgrzymi już z Ojcem Świętym (galeria)

Do Panama City przybył już Ojciec Święty Franciszek, przy Albrook Mall odbyło się natomiast spotkanie polskie. Młodzi archidiecezji krakowskiej uczestniczyli także w katechezach, odbywających się w różnych punktach miasta.

Autor/źródło: Łukasz Muzyka, Ks. Łukasz Michalczewski | Archidiecezja Krakowska

O godzinie 9 młodzież wysłuchała nauk m. in. w Gimnasio czy w kościele św. Łukasza Ewangelisty, gdzie konferencję wygłosił abp Wojciech Polak, prymas Polski.

Po wspólnym śpiewie, wzywającym Ducha Świętego, prymas podzielił się swoim świadectwem z momentu święceń, kiedy poczuł się wezwany przez Kościół.

Zauważył także, że przesłanie, które  przez Światowe Dni Młodzieży kieruje do nas Papież, jest obietnicą Boga i służy temu, żeby rozpalić nasze pragnienia, rozradować serca. Bóg otwiera nas na marzenia. Naszym zadaniem jest odpowiadać  każdego dnia.

– Nie można odnaleźć siebie, jeśli nie otworzy się na Ducha Świętego – mówił abp Polak. Przez Maryję powinniśmy zobaczyć prawdę o nas samych. (…) Młodzi ludzie różnią się od dorosłych tym, że nawet gdy stoją, już jedną nogę mają wysuniętą do zrobienia kroku – zaznaczył abp Wojciech Polak.

Szukamy Boga, ale On szuka nas bardziej. Trzeba się zatrzymać przed drugim człowiekiem, bo Bóg zatrzymuje się przed nami. Chrystusa odkrywamy we wspólnocie Kościoła.

– Kościół jest czasem rodziną trudną, ale własną – podkreślił prymas – A w powołaniu musimy iść razem. Byleby to była podróż autostradą, a nie w kółko po rondzie – zakończył.

Po konferencjach część młodych kontynuowała zwiedzanie miasta, aby po południu udać się na plac przy centrum handlowym Albrook Hall. Odbyło się tam spotkanie polskie. Miejsce nie zostało wybrane przypadkowo, bo w 1983 roku Mszę świętą odprawił  tam św. Jan Paweł II.

Spotkanie rozpoczęła Eucharystia pod przewodnictwem prymasa Polski. Słowo homilii do młodych skierował bp Marek Solarczyk.

Po wspólnej modlitwie odbył się koncert uwielbienia. Wystąpili m. in. Siewcy Lednicy czy Olga Szomańska.

W czwartek młodzi rozpoczęli dzień nauką rekolekcyjną w Gimnasio, którą poprowadził abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Po południu pilegrzymi oficjalnie powitają Ojca Świętego Franciszka na Cinta Costera.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: archidiecezja krakowska, Panama2019, galeria