Strona główna
opoka.org.pl
2019-11-13 15:43
AC / luk / KAI

Kraków: ubierz choinkę dla Jana Pawła II

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie organizują konkurs „Ubierzmy choinkę dla Jana Pawła II”.

Autor/źródło: Pixabay, pasja1000, licencja: CC0

Do udziału zaproszone są dzieci przedszkolne oraz uczniowie szkół podstawowych z klas I-VI.

- Celem wydarzenia jest stworzenie świątecznych ozdób oraz wzbudzenie zainteresowania osobą oraz pontyfikatem św. Jana Pawła II – podkreślają organizatorzy. Zadaniem konkursowym uczestników jest samodzielne stworzenie ozdoby świątecznej w formie zawieszki, którą będzie można udekorować choinkę bożonarodzeniową.

Do konkursu można przystąpić wyłącznie indywidualnie – prace grupowe nie będę oceniane. Chętni mogą zgłosić pracę plastyczną formatu A4 lub mniejszego w formie zawieszki (także przestrzennej), stworzonej dowolną techniką. Organizatorzy proszę jedynie o nieużywanie materiałów sypkich, kruchych, oraz plasteliny.

Pracę wraz z metryczką, zapakowane do podpisanej teczki/koperty/paczki, należy nadesłać pocztą lub za pośrednictwem kuriera bądź przynieść osobiście do siedziby organizatora: Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II, ul. Totus Tuus 30, 30-610 Kraków. Konieczny jest dopisek: „Ubierzmy choinkę dla św. Jana Pawła II”.

Autorzy zwycięskich ozdób otrzymają nagrody rzeczowe. Co ważne, wybrane przez jury prace udekorują choinkę w Sanktuarium im. Jana Pawła II w Krakowie. Prace wraz z metryczką (ten załącznik wraz z regulaminem konkursu dostępne są na stronie www.idmjp2.pl) muszą dotrzeć do Instytutu do 11 grudnia.

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie jest samorządową instytucją kultury, którą tworzą Województwo Małopolskie, Gmina Miejska Kraków oraz Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”. Od 1 stycznia 2009 r. celem działania Instytutu jest zachowanie i promowanie dziedzictwa, które pozostawił po sobie Ojciec Święty Jan Paweł II oraz dialog między religiami i kulturami.

luk / Kraków

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-11-13 13:47:21
miniaturka

Wydobyte z pamięci. Prezentacja rezultatów prac inwentarzowych na Starych Powązkach

14 listopada zostaną zaprezentowane rezultaty prac inwentarzowych prowadzonych na terenie największej zabytkowej nekropolii w Warszawie przez Archidiecezję Warszawską wraz ze Stołecznym Konserwatorem Zabytków.
2019-11-13 14:36:21
miniaturka

Katowice: miasto przekaże 3 mln na stworzenie Panteonu Górnośląskiego

Katowice wesprą znacznie powstanie Panteonu Górnośląskiego. Przekażą w sumie 3 mln zł na ten cel - tak zdecydowali radni miejscy. Placówka ma powstać do 2022 r. w podziemiach katedry Chrystusa Króla w Katowicach i upamiętnić osoby ważne dla regionu.
2019-11-13 15:06:06
miniaturka
play

Lekarz z filmu NIEPLANOWANE naprawdę jest lekarzem i naprawdę dokonywał aborcji [WIDEO]

Wypowiedź Anthon'ego Levatino- lekarza ginekologa (byłego abortera), który w filmie "Nieplanowane" gra lekarza pracującego w Planned Parenthood.
2019-11-13 16:09:45
miniaturka

Warszawa: prezentacja I tomu Katolickiego Komentarza do Pisma Świętego

Do rąk polskich czytelników trafił pierwszy z siedemnastu tomów nowej serii Wydawnictwa W drodze – „Katolicki Komentarz do Pisma Świętego”. Zgodnie z układem Biblii serię rozpoczął tom Ewangelii według św. Mateusza.
2019-11-13 18:13:21
miniaturka
play

#SłowoOPsalmach - 14 listopada 2019

Komentarz do psalmu responsoryjnego na 14 listopada 2019
2019-11-14 08:26:23
miniaturka

Papież do Polaków: niech domy będą przeniknięte miłością

Podczas audiencji ogólnej Papież Franciszek zwrócił się do Polaków. Skierował także apel dotyczący sytuacji w Burkina Faso, gdzie w ostatnim czasie bardzo nasiliła się przemoc.