Strona główna
opoka.org.pl
2019-06-09 17:14
AC / luk / Kraków / KAI

Kraków: rozpoczęła się inicjatywa Tak na Serio

Już po raz 6. w kościele pw. Boskiego Zbawiciela w Krakowie rozpoczęła się inicjatywa Tygodnia Modlitw za Powołanych do Małżeństwa „Tak na Serio”. W ramach wydarzenia odbywać się będą nabożeństwa i konferencje.

Autor/źródło: Pixabay, qimono, licencja: CC0

Już w sobotę wieczorem chętni podczas adoracji Najświętszego Sakramentu modlili się w intencji powołanych do małżeństwa. Dziś z kolei odprawiona została Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.

- My bardzo często kochamy drugiego człowieka „za coś” lub „jeśli”. Stawiamy warunki, ale powstaje pytanie co mamy zrobić, kiedy ten warunek, za który kochaliśmy, przestaje istnieć. A Bóg posyła nam Ducha Świętego, który umożliwia nam kochanie drugiego człowieka bezinteresownie - tylko za to, że jest obok - mówił w homilii ks. Łukasz Anioł SDS.

Jak podkreśla jedna ze współorganizatorek krakowskiej odsłony „Tak na Serio”, Ewa Płonka, wydarzenie ma pokazać, że do spraw małżeństwa trzeba podchodzić „Tak na Serio”. - Chcemy, aby jak najwięcej osób uświadomiło sobie jak ważne jest rozpoznanie powołania i realizowanie go w swoim życiu. Pan Bóg wskazuje nam drogę, na przykład małżeństwa, ale czy my chcemy nią iść? Dajmy sobie szansę podczas tego tygodnia na zauważenie tego, co pozwoli nam żyć pełnią życia - tłumaczy.

Kolejne dni wydarzenia będą poświęcone m.in. tematowi jak się kochać i kłócić jednocześnie, jak ogarnąć wszystkie sprawy mając siedmioro dzieci i nie zapomnieć o sobie oraz o tym, jak przeżywać wiarę w małżeństwie. Będzie również mowa o naprotechnologii.

Wśród tytułów i prelegentów poszczególnych konferencji można znaleźć „Nie do wiary, NaPro "czary"! - czyli o naprotechnologii w teorii” dr. Leszka Lachowicza, „Ile jeszcze mam czekać? - czyli o cierpliwości w byciu singlem” Magdaleny Bojanowskiej czy „I że Cię nie opuszczę aż do śmierci - czyli o miłości po latach” Tomasza Budzyńskiego. Tydzień zakończy niedziela poświęcona narzeczonym z Mszą św. ze specjalnym błogosławieństwem dla nich.

- Zapraszamy narzeczonych, małżeństwa przeżywające rozkwit, jak i te w trudniejszym czasie oraz tych, którzy szukają drugiej połówki - słowem wszystkich powołanych do małżeństwa - zachęca do udziału Płonka.

Wydarzenie ma charakter otwarty i nie obowiązują na nie zapisy. Więcej informacji o wydarzeniu i jego program szczegółowy na cały najbliższy tydzień można znaleźć na jego facebookowym profilu.

„Tak na Serio” to inicjatywa powstała w 2014 r. w środowisku akademickim przy katolickiej parafii prowadzonej przez zgromadzenie zakonne salwatorianów na warszawskim Mokotowie.

luk / Kraków

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-06-09 12:37:16
miniaturka

Oświęcim: Msza św. w 40. rocznicę wizyty Jana Pawła II

Czy potrafimy skupić wszystkie swoje siły w trosce o człowieka? – pytał bp Górny, który 8 czerwca w kościele pw. św. Maksymiliana Męczennika sprawował Mszę św., będącą kulminacyjnym momentem uroczystości związanych z 40. rocznicą wizyty papieża Polaka na Ziemi Oświęcimskiej.
2019-06-09 12:59:05
miniaturka

Papież o Duchu Św.: nie usuwa problemów, ale wprowadza harmonię

Duch Święty nie czyni spraw łatwiejszymi, nie usuwa z drogi problemów i przeciwników, ale wprowadza w nasze życie harmonię i pokój, które czynią nas wolnymi. Mówił papież podczas Eucharystii sprawowanej w uroczystość Zesłania Ducha Świętego na placu przed bazyliką watykańską.
2019-06-09 15:51:51
miniaturka

Marsz dla Życia i Rodziny w Warszawie

Dzisiaj (9 czerwca) po Mszy Świętej w Kościele Świętego Krzyża w Warszawie i uroczystym otwarciu odbył się Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku pod hasłem "Nie pozwól na demoralizującą seksedukację w warszawskich szkołach".
2019-06-09 17:39:41
miniaturka
play

Czy tolerancja polega na tym, aby bezkarnie móc wyszydzać ludzi wierzących?

- Czy tolerancja polega na tym, aby bezkarnie móc wyszydzać ludzi wierzących i publicznie sobie z nich kpić i ich poniżać? - pytał dziś abp Marek Jędraszewski na Mszy św. z okazji 40. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Nowym Targu.
2019-06-09 18:17:18
miniaturka

Rzecznik Episkopatu: Spróbujmy zaprzyjaźnić się z Duchem Świętym

Rzecznik Episkopatu zauważył, że Duch Święty często pomijany jest w modlitwach wiernych, którzy chętniej przyzywają wstawiennictwa Matki Bożej i świętych.
2019-06-09 18:48:42
miniaturka

Papież o bł. Giedroyciu i dramacie Sudanu

Wzorem pokory i ewangelicznej miłości nazwał Papież bł. Michała Giedroycia, pozdrawiając pielgrzymów przybyłych do Watykanu na modlitwę „Regina Coeli”.