Strona główna
opoka.org.pl
2018-04-13 12:37
AC / KAI

Kraków: Rejs po Wiśle dla Aleppo

Stowarzyszenie PKWP i Krakowska Grupa AMNIS organizują rejs po Wiśle, by wspomóc akcję „Mleko dla Aleppo”. Dochód z biletów przeznaczony będzie na zakup mleka dla najmłodszych mieszańców objętego wojną miasta.

Autor/źródło: pixabay, tpsdave

Pierwszy z planowanych w ramach inicjatywy "Kraków dla Aleppo – Kurs na dobro" odbędzie się w najbliższą niedzielę. Od maja rejsy odbywać się będą w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 11:00. Każdy z nich potrwa godzinę. Podczas rejsu pasażerowie będą mogli przypomnieć sobie najważniejsze wypowiedzi św. Jana Pawła II oraz dowiedzieć się o aktualnej sytuacji w Syrii.

Już od kilku lat sytuacja w Aleppo sprawia, że ponad 70 proc. mieszkańców żyje poniżej poziomu ubóstwa. Ubóstwo dotyka także matki karmiące piersią. Z powodu niedożywienia nie są one w stanie karmić swoich dzieci.

„W tej dramatycznej sytuacji mleko jest absolutną podstawą zapewniającą odpowiedni rozwój dzieci. Uważamy, że dzieci Aleppo, którym odebrano beztroskie dzieciństwo, powinny mieć zagwarantowany dostęp do choćby podstawowych produktów, dzięki którym będą mogły przeżyć i prawidłowo się rozwijać” - mówią organizatorzy.

Dochód z rejsu przeznaczony będzie właśnie na tej projekt. Program ma objąć ok. 2850 dzieci do 10 roku życia.

Bilety można nabyć w krakowskim biurze PKWP - Pola Dialogu przy ul. Stradomskiej 6 oraz na Przystani Wawel, a rezerwacji można dokonać online na www.e-statek.pl.

Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie niesie pomoc dla uchodźców i prześladowanych chrześcijan, zapewniając im pomoc materialną i duszpasterską.

eko / Kraków

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2018-04-13 11:14:53
miniaturka

Biskupi amerykańscy dziękują za „Gaudete et exsultate”

Amerykańscy biskupi są wdzięczni Papieżowi Franciszkowi za adhortację „Gaudete et exsultate”. Kard. Daniel DiNardo stwierdził, że słowa tego dokumentu są mocne i prostolinijne.
2018-04-13 11:20:54
miniaturka

Madryt: kaplica św. Izydora ponownie otwarta dla wiernych

Po 30 latach została ponownie otwarta dla wiernych kaplica św. Izydora, patrona Madrytu. Kaplica będzie miejscem szczególnej modlitwy o opiekę i błogosławieństwo dla najmłodszych.
2018-04-13 12:05:37
miniaturka
play

Breakdance z mocą - świadectwo Mefo

Zaczął tańczyć, by podrywać dziewczyny. Spotkał kapłana, który odmienił jego życie. Teraz za pomocą breakdance prowadzi terapie dla narkomanów i dzieci z domów dziecka i ewangelizuje.
2018-04-13 13:05:08
miniaturka

Włoski teolog uważa, że deklaracja ws. Amoris laetitia jest bezużyteczna

Zdaniem wykładowcy Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego, wbrew zarzutom sygnatariuszy deklaracji, treść adhortacji w niczym nie zmienia prawd wiary katolickiej.
2018-04-13 13:44:31
miniaturka

To już jutro - Dzień Ludzi Bezdomnych!

Już jutro obchodzimy nieformalne święto – Dzień Ludzi Bezdomnych. Pracownicy i wolontariusze Dzieła Pomocy św. Ojca Pio, chcą w tym dniu zabrać głos w imieniu tych często stygmatyzowanych, odrzucanych i spychanych na margines.
2018-04-13 14:09:19
miniaturka

Film Wima Wendersa o papieżu Franciszku będzie pokazany na Festiwalu Filmowym w Cannes

Nowy film Wima Wendersa „Papież Franciszek – człowiek słowa” zostanie pokazany podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes w dniach 8-19 maja.