Strona główna
opoka.org.pl
2017-10-25 13:32
S. Zielińska / KAI

Kraków: #Panamska10 – aplikacja modlitewna w intencji ŚDM w Panamie

#Panamska10 to nowa inicjatywa duszpasterstwa młodych w archidiecezji krakowskiej. Jej celem jest stworzenie duchowego pomostu między Krakowem, a Panamą i modlitewne wsparcie przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

Autor/źródło: Marcin Mazur/episkopat.pl

Ideą akcji #Panamska10 jest zebranie jak największej liczby ludzi, którzy chcą modlić się za dzieło ŚDM, Ojca Świętego i młodzież całego świata. Dobierają się oni w pięcioosobowe grupy - #piątki. Każdy codziennie odmawia dziesiątek różańca i oficjalną modlitwę w intencji ŚDM Panama 2019. Dzięki temu tworzona jest ulica Panamska, przy której każda piątka ma swój własny numer - unikatowy duchowy pomost, który połączy Kraków z Panamą. Swoją piątkę można zgłosić za pomocą formularza dostępnego na stronie panama.diecezja.pl. Można też skorzystać z aplikacji mobilnej, która przypomina o modlitwie, zawiera teksty modlitw i rozważań oraz jest źródłem informacji o ŚDM. 

W ramach przygotowań młodych archidiecezji krakowskiej do ŚDM w Panamie powstaje mapa grup, dzięki której każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Organizatorzy tych wspólnot zgłaszają się do koordynatora diecezjalnego przygotowań ks. Sebastiana Kowalczyka, tak aby wszystkie grupy mogły podejmować wspólne inicjatywy, których celem jest duchowe i logistyczne przygotowanie do spotkania młodych w Panamie.

Planowane są również comiesięczne spotkania modlitewne i integracyjne w różnych częściach archidiecezji krakowskiej. Odbywać się one będą 22. dnia każdego miesiąca - w dzień modlitw za ŚDM. Osoby biorące udział w spotkaniach będą mieli okazję poznać niezwykłe bogactwo dziedzictwa religijnego Kościoła krakowskiego. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Krakowie, a kolejne: w Myślenicach Chrzanowie, na Podhalu, w Wieliczce i w Wadowicach.

Wydarzenia Centralne 34. ŚDM Panama 2019 odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 r. pod hasłem "Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” (Łk 1,38). Poprzedzą je Dni w Diecezjach, które odbędą się od 17 do 21 stycznia 2019 na terenie Panamy, Kostaryki i Nikaragui.

md / Kraków

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-10-25 12:29:47
miniaturka

Abp Wojciech Polak wyróżniony nagrodą „PONTIFICI – Budowniczemu Mostów”

We wtorek 24 października Warszawski Klub Inteligencji Katolickiej obchodził swoje 61-lecie. Po uroczystej Mszy św. ogłoszono abp. Wojciecha Polaka laureatem XII edycji nagrody „PONTIFICI – Budowniczemu Mostów”.
2017-10-25 12:57:38
miniaturka
play

Transmisja konferencji ks. Pawlukiewicza: Metanoia - droga do Boga

Zapraszamy na transmisję na żywo z konferencji ks. Piotra Pawlukiewicza pt: "Metanoia - droga do Boga", która odbędzie się 25.10 o godzinie 18:00 na kampusie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
2017-10-25 13:11:54
miniaturka

Ludzie pracy uczcili bł. ks. Jerzego

22 października w Kościele pw. Świętej Rodziny w Parszowicach odbyła się uroczystość ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Tym razem przewodniczył jej biskup świdnicki Ignacy Dec.
2017-10-25 14:08:33
miniaturka

Instytut dziennikarstwa UKSW jest dumny z sukcesów swoich absolwentów

Studia dziennikarskie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie obchodzą dziś 25-lecie swojego istnienia. UKSW jest dumny z sukcesów swoich absolwentów - mówił ks. prof. dr hab. Andrzej Adamski.
2017-10-25 14:32:55
miniaturka

Paulini szerzą kult Czarnej Madonny na misjach w Afryce

W Tygodniu Misyjnym trwa modlitwa za głosicieli Dobrej Nowiny w krajach, gdzie orędzie Chrystusa nie jeszcze jest znane, są wśród nich także ojcowie i bracia z Zakonu św. Pawła Pierwszego Pustelnika.
2017-10-25 14:55:54
miniaturka

Książka Borisa Vujicica: Niedoskonały – niezwyciężony! Mój syn Nick Vujicic

„Nick, nie masz rąk i nóg, ale nie pozwól, żeby to dyktowało ci, co możesz, a czego nie”. To zasada, którą Boris Vujicic wpoił swojemu niepełnosprawnemu synowi.