Strona główna
opoka.org.pl
2019-01-18 10:21
Anna Bajon / Karolina Zając | Archidiecezja Krakowska

Kraków na ŚDM w Panamie dzień trzeci

Trzeci dzień Diecezjalnych Dni Młodzieży był wielkim świętem miłości i pokoju.

Martyna i Jakub wstąpili w związek małżeński, składając swoje przysięgi przed Bogiem, w obecności pielgrzymów z Polski mieszkańców Monagrillo, wpisując się na trwałe w historię miasta.

Dzień, który zapisał się w historii Monagrillo – relacja z kolejnego dnia Diecezjalnych Dni Młodzieży

Dzień rozpoczęła modlitwa. Tańce i śpiew na Bożą chwałę wyciągnęły młodych z ławek, wypełniając radością całą świątynię. Centralnym punktem dnia była jednak Eucharystia, podczas której Martyna i Jakub z grupy Trzebinia Open zawarli związek małżeński.

Wydarzeniu towarzyszyły wielkie emocje. Udzieliły się ona także mieszkańcom, którzy licznie przybyli na ślub polskiej pary. Wiadomość o tym, że dwoje młodych pragnie ślubować sobie miłość w ich kraju, zelektryzowała także lokalne lokalne media, które na bieżąco relacjonowały uroczystości.

Po zakończeniu Mszy świętej nowożeńcy zaprosili przybyłych na tradycyjnego polskie wesele w drugiej części dnia.

Przed południem grupy ponownie podzieliły się i odwiedziły miejsca zaproponowane przez gospodarzy. Młodzi odwiedzili klasztor Sióstr Terezjanek, które od początku posługują w Monagrillo. Pozostali spędzili czas w plantacji trzciny cukrowej, gdzie pokazano im proces wytwarzania soku i miodu.

Po południu przy kościele św. Michała Archanioła odbyło się huczne polskie wesele. Rozpoczął je tradycyjny polonez. Panamska rodzina pani młodej przygotowała również tort, a wolontariusze wraz z grupą Trzebinia Open przystroili salę. Później goście wraz z nowożeńcami bawili się w rytmach polskiej oraz latynoskiej muzyki.

Trzeci dzień Diecezjalnych Dni Młodzieży zakończył koncert w Chitré, gdzie spotkali się młodzi przybyli diecezji. Licznie zgromadziły się grupy polskie, ale także przybyli z Włoch czy Francji.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-01-18 08:32:01
miniaturka

USA: odpust dla modlących się za Marsz dla Życia

Stolica Apostolska udzieliła odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami tym wszystkim, którzy biorą udział w religijnych wydarzeniach towarzyszących jutrzejszemu Marszowi dla Życia w Waszyngtonie i innych amerykańskich miastach.
2019-01-18 09:45:58
miniaturka

W całej Szwecji demonstracje i modlitwy w obronie konwertytów

W kilku szwedzkich miastach odbyły się wczoraj manifestacje i ekumeniczne modlitwy w obronie nawróconych na chrześcijaństwo migrantów, głównie z islamu, którym systematycznie odmawia się w Szwecji prawa do azylu.
2019-01-18 09:48:48
miniaturka

Watykańskie dokumenty na temat migracji i handlu ludźmi

Od samego początku ludzka historia naznaczona jest różnego rodzaju migracją, wygnaniem i ucieczkami, motywowanymi zawsze pragnieniem poszukiwania lepszego życia gdzie indziej.
2019-01-18 10:52:42
miniaturka

Jerozolima: wizyta przedstawicieli światowych episkopatów

W Ziemi Świętej dobiega końca tygodniowa wizyta przedstawicieli episkopatów Europy, Ameryki Północnej i Afryki Południowej.
2019-01-18 11:12:44
miniaturka

Bp Bryl do dziennikarzy: najważniejszy nie jest news, ale człowiek

„W przekazywaniu informacji najistotniejsze jest to, żeby widzieć człowieka, najważniejszy jest nie news, ale człowiek, o którym mówimy i do którego mówimy” – mówił 17 stycznia wieczorem bp Damian Bryl do dziennikarzy i twórców mediów podczas spotkania opłatkowego.
2019-01-18 11:41:08
miniaturka

Przewodniczący Episkopatu weźmie udział w pogrzebie Pawła Adamowicza

Abp Stanisław Gądecki weźmie udział 19 stycznia w uroczystościach pogrzebowych śp. Pawła Adamowicza. W czwartek Metropolita Poznański modlił się w intencji prezydenta Gdańska wraz z przedstawicielami Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich.