Strona główna
opoka.org.pl
2018-07-10 13:23
AC / KAI

Kraków: Młodzież Trzeciego Tysiąclecia szykuje misje w Kazachstanie

Młodzież Trzeciego Tysiąclecia działająca przy Zgromadzeniu Księży Legionistów Chrystusa w Krakowie w poniedziałek 9 lipca rozpoczęła nowennę przed misjami w Kazachstanie.

Autor/źródło: Agnieszka Czylok, licencja: CC BY

W ramach ostatnich przygotowań do misyjnego wyjazdu do Polaków mieszkających w Kazachstanie młodzież zachęca do włączenia się w dziewięciodniowy cykl modlitwy i dobrych uczynków. Proszą, by w intencji dobrych owoców misji codziennie odmówić dowolną modlitwę oraz zrobić przynajmniej jeden świadomy dobry uczynek, ofiarując go za misje.

Jak twierdzą młodzi, którzy do Kazachstanu wyjeżdżają 18 lipca, „mają tam ważne zadanie do wykonania”. Wiedzą, że tam sytuacja kościoła jest inna od tej w Polsce i archidiecezji krakowskiej, gdzie jest pełno różnych wspólnot, ludzie młodzi angażują się w życie kościoła. - Wspólnota katolików jest tam nieliczna a ludzie żyją w przekonaniu, że jedyną osobą, która ma angażować się w działania duszpasterskie jest kapłan. Spotykając się z nimi będziemy mogli dać świadectwo czegoś odmiennego. Będziemy mogli pokazać jak my spotkaliśmy Boga i jak wpływa to na nasze życie – mówi Monika Dębowska, uczestniczka wyjazdu. - Chcemy ich zarazić chrześcijańską radością i wszystkim, co jest w nas dobrego – dodaje misjonarka.

Misyjny wyjazd do Polaków w Kazachstanie wpisuje się w 100. rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości. Miejscowość Szczucińsk, do której pojedzie 25 osób, jest największym skupiskiem Polaków w tym kraju. Tak jak podczas swoich innych wyjazdów do Rumunii i Litwy młodzi MTT chcą spotkać się z rodakami, którzy wyjechali z kraju nie koniecznie za chlebem, a przez wojnę czy prześladowania oraz ich potomkami. - Nigdy nie czuję się tak dumna z tego, że jestem Polką, jak na misjach. Gdy starsza pani zaczyna płakać, bo od 20 lat nie słyszała tak czystej polskiej mowy, to zaczynasz rozumieć, jak wielkim szczęściarzem jesteś, mogąc żyć w swojej ojczyźnie – mówi Gabriela Baran z grupy Młodzieży Trzeciego Tysiąclecia.

Aby włączyć się w misyjny wyjazd, można także przekazać ubrania dziecięce, które trafią do najbardziej potrzebujących. Można je przynosić do siedziby Klubu Horyzont przy ul. Syrokomli 23/2 w Krakowie po uprzednim kontakcie telefonicznym: 603 865 760.

Młodzież TT działająca przy Zgromadzeniu Księży Legionistów Chrystusa w Krakowie już od 20 lat jeździ na misje na Litwę oraz od 5 lat do Rumunii. Podczas Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego pomagają na parafiach oraz odwiedzają mieszkających tam rodaków.

eko / Kraków

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-07-10 11:34:17
miniaturka

Dokument katolicko-anglikański: uczmy się od siebie

Został postawiony kolejny ważny krok w ekumenicznym dialogu katolicko-anglikańskim. Po siedmiu latach spotkań i wzajemnych konsultacji opublikowano wspólny dokument na temat eklezjologii.
2018-07-10 12:17:38
miniaturka

Zmarł ks. Wilhelm Schätzler – były wieloletni sekretarz episkopatu Niemiec

Po ciężkiej chorobie zmarł w wieku 89 lat ks. prałat Wilhelm Schätzler, w latach 1983-1996 sekretarz generalny Konferencji Biskupów Niemieckich.
2018-07-10 12:47:14
miniaturka

Kard. Krajewski odwiedził uczestników wakacyjnej oazy z diecezji łowickiej

Byli akurat w Starym Sączu, kiedy zadzwonili gospodarze mówiąc, że na podwórku czeka na nich kard. Krajewski, który chce się z nimi spotkać.
2018-07-10 13:48:17
miniaturka
play

Przeżył piekło na ziemi. Modlitwa dawała mu siłę

Ile kosztuje ludzkie życie? Czy można przebaczyć swoim oprawcom? Jak wygląda handel ludźmi w XXI wieku?
2018-07-10 14:22:11
miniaturka

A może by tak rzucić wszystko i... iść na pielgrzymkę do Santiago de Compostela?

Adam Ołowski wraz z narzeczoną Agatą Ładą wyruszyli na pieszą pielgrzymkę do Santiago de Compostela. Z Częstochowy do katedry św. Jakuba w Hiszpanii chcą dotrzeć w październiku. Do pokonania pieszo mają 2200 km.
2018-07-10 15:01:16
miniaturka

Zanim wyjedziesz na urlop, oddaj krew – apel krajowego duszpasterza krwiodawców

Z apelem o oddawanie krwi zwrócił się do wszystkich ludzi dobrej woli krajowy duszpasterz Honorowych Dawców Krwi(HDK), ks. płk rez. Zenon Surma, klaretyn, wieloletni kapelan Ordynariatu Polowego.