Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-02-15 14:15
ek / KAI

Kraków: międzynarodowy kurs dla liderów katolickiej odnowy charyzmatycznej

Z udziałem przedstawicieli ICCRS, czyli Światowej Koordynacji Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej, odbędzie się w Krakowie kurs dla liderów wspólnot z Polski i zagranicy.

Autor/źródło: Maciej Górnicki, licencja: CC0

Spotkanie odbędzie się w dniach 17-24 lutego w opactwie benedyktynów w Tyńcu.

Na zaproszenie Chrześcijańskiej Fundacji Głos na Pustyni do Krakowa przyjadą przedstawiciele ICCRS, czyli Światowej Koordynacji Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej, powołanej przy papieskiej Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia. Będą to: przewodniczący Jim Murphy, wiceprzewodniczący Christof Hemberger, znana w Polsce z rekolekcji przed ŚDM Michelle Moran, pracująca obecnie nad nowymi strukturami zrzeszającymi cały katolicki świat charyzmatyczny CHARIS. Poprowadzą oni Kurs dla Liderów Wspólnot Charyzmatycznych (Leadership Training Course – LTC). Pomysł ten zrodził się z pragnienia młodych katolickich liderów, którzy chcą wzrastać w swoimi powołaniu, uczyć się od wybitnych liderów charyzmatycznych oraz czerpać z ich bogatego doświadczenia.

Kurs LTC jest skróconą jednotygodniową formą trzytygodniowego programu szkoleniowego, prowadzonego w Instytucie Formacyjnym dla Liderów ICCRS w Rzymie. Wizja, która przyświeca Światowej Koordynacji Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej, to kształtować liderów z całego świata, przygotowując ich do służenia Kościołowi przy użyciu charyzmatów. Chodzi także o to, by stworzyć ogólnoświatową wspólnotę mężczyzn i kobiet, dając im wspólne doświadczenie i zrozumienie tego, czym jest formacja liderów i służba Kościołowi, aby każdy z nich mógł służyć swoimi talentami i darami Ducha Świętego.

Kurs cieszy się sporym zainteresowaniem. Na 100 przygotowanych miejsc zgłosiło się 250 liderów z 11 krajów świata. Ostatecznie organizatorzy powiększyli liczbę uczestników do 150. „To ograniczenie wynika z relacyjnego charakteru spotkania” – tłumaczy Karol Sobczyk z Fundacji Głos na Pustyni. 

„Jest to tydzień zamkniętych rekolekcji. Oprócz wykładów i warsztatów uczestnicy będą brać udział w codziennej Eucharystii, adoracji i uwielbieniu. Będzie to również czas wspólnej modlitwy i budowania relacji” – mówi Sobczyk.

Kurs rozpocznie się w niedzielę w opactwie tynieckim Mszą św., której przewodniczyć będzie bp Damian Muskus OFM. Jego kulminacyjnym punktem będzie wieczór modlitewny pod hasłem „Od nowa: spotkanie dla tych, którzy pragną w życiu czegoś więcej”. Odbędzie się on w niedzielę 24 lutego w parafii św. Brata Alberta w Nowej Hucie. To duże wydarzenie przygotowane specjalnie z myślą o mieszkańcach Krakowa. W programie znajdzie się wspólne uwielbienie, dzielenie się Ewangelią, koncert i posługa modlitewna, poprowadzone przez liderów biorących udział w szkoleniu oraz wykładowców ICCRS.

Wspólnota Głos na Pustyni podjęła na współpracę z Koordynacją Odnowy w Duchu Świętym, a także ze wspólnotami: Metanoia, Głos Pana, Diakonia Świętej Rodziny, Chefsiba, wspólnotą Dom w Ramionach Ojca, Wspólnotą Modlitewno-Ewangelizacyjną Abba oraz organizacją Fundacja 24/7. 

md / Kraków


Podziel się tym materiałem z innymi: