Strona główna
opoka.org.pl
2019-03-11 11:08
Anna Bajon / Michał Wsiołkowski

Kraków: Kobieta w liturgii – tematem marcowego „Liturgicznego espresso”

Do rozmowy na temat „Kobieta w liturgii” Dominikański Ośrodek Liturgiczny zaprosił s. Susi Ferfoglię oraz dr Elżbietę Wiater. Spotkanie prowadzić będzie Anna Łoś z Radia Kraków.

Autor/źródło: Agnieszka Czylok

Marcowe spotkanie z cyklu „Liturgiczne espresso” odbędzie się w poniedziałek 18.03 o 19:00 w Krakowie.

Siostra Susi Ferfoglia pochodzi z Gorizia (Włochy), ale od wielu lat mieszka w Polsce, swoją działalność naukową i dydaktyczną łączy z aktywnością artystyczną. Specjalizuje się w muzyce organowej oraz śpiewie gregoriańskim. Prowadzi żeński zespół wokalny Flores Rosarum, z którym wykonuje m.in. muzykę św. Hildegardy z Bingen. Od roku akademickiego 2016/17 jest kierownikiem Studiów Podyplomowych z Monodii Liturgicznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Elżbieta Wiater to dziennikarka, historyk i teolog. Współpracowała z Deon.pl i Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, publikowała m.in. we W drodze, Przewodniku Katolickim, Christianitas oraz w polskiej Aletei. Autorka wielu książek – w tym o świętych kobietach. Zafascynowana św. Jackiem Odrowążem i historią braci kaznodziejów.

Propozycje pytań można wysyłać z wyprzedzeniem poprzez stronę www.liturgiczne.es – będą one miały pierwszeństwo przed pytaniami zadawanymi na żywo podczas spotkania. Na osoby, które zarejestrują się na stronie nawet bez zadawania pytań, czeka niespodzianka podczas katechezy.

„Liturgiczne espresso” to cykl spotkań, które Dominikański Ośrodek Liturgiczny organizuje w trzecie poniedziałki miesiąca w roku akademickim. Ma łączyć aspekt wyrazistości smaku przekazywanych treści z krótką formą (jak niewielka objętość espresso) i nieformalnym charakterem dyskusji (jak spotkanie przy kawie).

Organizatorzy przewidzieli też specjalną ofertę kawowej Piekarni i Kawiarni Lajkonik przy pl. Dominikańskim 2 (kto był na pierwszych spotkaniach, ten wie – kto będzie dopiero na styczniowym, dowie się w poniedziałek). Zaproszenie obowiązuje także przed katechezą.

Spotkanie w poniedziałek 18 marca o 19:00 w Auli św. Tomasza na III piętrze Kolegium Filozoficzno-Teologicznego, przy Klasztorze oo. Dominikanów, ul. Stolarska 12 w Krakowie – wejście przez drzwi z tablicą „Klasztor Dominikanów”, krużganki i klasztorne Atrium.

mw

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-03-11 08:46:03
miniaturka

„Spalona ziemia” – nowe formy kolonizacji

Nowa forma kolonializmu, jaką jest zagarnianie ziemi znalazła się w najnowszym raporcie włoskiej Caritas. Dossier nosi tytuł „Spalona ziemia” i stanowczo potępia gromadzenie ziem ze szkodą dla lokalnych społeczności.
2019-03-11 08:49:24
miniaturka

Syria: nie nienawiść, lecz przebaczenie

Jest to marzenie, które się spełnia i za to musimy podziękować Pomocy Kościołowi w Potrzebie – tak o wsparciu jakie Syryjczycy otrzymują od tego papieskiego stowarzyszenia, mówi abp Nicholas Sawaf.
2019-03-11 08:58:28
miniaturka

Warsztaty z Marcelem Peresem i Jean-Étienne'em Langiannim

W połowie marca w Krakowie Dominikański Ośrodek Liturgiczny organizuje dwie sesje warsztatowe ze słynnymi francuskimi muzykami: weekendową z Marcelem Peresem oraz sobotnią z Jean-Étienne'em Langiannim.
2019-03-11 10:07:37
miniaturka

Szkolenie z ochrony danych osobowych dla żeńskich zgromadzeń zakonnych

Dnia 4 marca 2019 r. odbyło się szkolenie “ABC ochrony danych osobowych” przeznaczone dla żeńskich zgromadzeń zakonnych.
2019-03-11 11:22:42
miniaturka

Zebranie Plenarne KEP: 100-lecie Episkopatu i Nuncjatury oraz ochrona małoletnich

100-lecie Konferencji Episkopatu Polski, 100-lecie Nuncjatury Apostolskiej w Polsce, ochrona małoletnich w Kościele i duszpasterstwo młodzieży − to główne tematy 382. Zebrania Plenarnego KEP, które odbędzie się od 12 do 14 marca w Warszawie z udziałem gości z zagranicy.
2019-03-11 12:06:41
miniaturka

Rekolekcje Ignacjańskie na antenie Radia Warszawa!

Mszą św. w stołecznym sanktuarium św. Andrzeja Boboli zainaugurowano organizowane po raz dziewiąty przez Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego Radiowe Rekolekcje Ignacjańskie w życiu codziennym.