Strona główna
opoka.org.pl
2018-04-30 10:03
Anna Bajon / Kl. Michał Grzesiak - seminarium-krakow.pl

Kraków: klerycy zapraszają na trening w siłowni ducha

W sobotę 12 maja, między godziną 9.00 a 15.00, drzwi domu przy ulicy Podzamcze 8 w Krakowie będą szeroko otwarte dla zainteresowanych życiem tych, którzy zdecydowali się rozeznawać powołanie do szczególnej służby Bogu i Kościołowi.

Autor/źródło: seminarium-krakow.pl

Nasze seminarium jest domem, w którym ważne jest tworzenie więzi. Tym razem wyrażamy to przez dzień otwarty - zauważa ks. Dariusz Susek, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej, zachęcając do wizyty w tętniącym życiem gmachu pod Wawelem, gdzie alumni z dwóch diecezji przygotowują się do kapłaństwa.

Jak ciekawa i dynamiczna może być codzienność kleryka, przekonają się uczestnicy atrakcji dnia otwartego, przeżywanego pod hasłem Siłownia ducha. Będzie zatem mowa o kształtowaniu własnego wnętrza przez liturgię i modlitwę, podejmowaną w dwóch kaplicach. Jako że rozwojowi duchowemu sprzyja troska o umysł i ciało, goście poznają intelektualne, kulturalne i sportowe pasje przyszłych księży. Do czekającej ich pracy pomaga wdrożyć się również udział w duszpasterstwach osób chorych, niepełnosprawnych czy przebywających w więzieniu. Nie zabraknie możliwości rozmowy z alumnami i ich przełożonymi. O dobrą muzykę zadba reaktywowany zespół seminaryjny. Grupy zorganizowane są proszone o wcześniejszą wiadomość ze zgłoszeniem uczestnictwa (facebook.com/seminarium.krakow).

więcej >>

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-04-30 08:21:33
miniaturka

Nigeria: kolejny atak na kościół

Co najmniej siedem osób zostało zabitych w kolejnym ataku na kościół do jakiego doszło w Nigerii. Episkopat tego kraju domaga się ustąpienia prezydenta, który nie jest w stanie zapewnić obywatelom bezpieczeństwa.
2018-04-30 09:08:34
miniaturka

Papież w Divino Amore i modlitwa o pokój

Szczególna modlitwa o pokój na świecie wybrzmi w rzymskim sanktuarium maryjnym Matki Bożej Miłości (Divino Amore). Przewodniczyć jej będzie Papież Franciszek, który jutro - 1 maja poprowadzi tam różaniec, inaugurując w ten sposób miesiąc maryjny.
2018-04-30 09:41:54
miniaturka
play

1 maja w Goleniowie rozpoczynają się Archidiecezjalne Dni Młodych

Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej oraz Miasto i Gmina Goleniów organizują Archidiecezjalne Dni Młodych, które odbędą się w dniach 1-3 maja br. w Goleniowie.
2018-04-30 11:03:04
miniaturka

Festiwal Chrześcijańskie Granie: Ostatni dzień na złoszenie!

Dziś mija termin zgłoszeń dla zespołów chcących wystąpić w konkursie Debiuty lub koncercie Premiery 2018, które odbędą się w ramach 8.Festiwalu Chrześcijańskie Granie w Warszawie. Festiwal odbędzie się 25 listopada na Arenie Ursynów.
2018-04-30 11:27:47
miniaturka

Kalisz: obchody Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego

Mszą św. pod przewodnictwem abp. Andrzeja Dzięgi w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu zakończą się dzisiaj obchody Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
2018-04-30 11:57:38
miniaturka

Watykan: dziś spotkanie papieża z trzema ofiarami ks. Karadimy

Po ponad siedmiu godzinach rozmów indywidualnych z ofiarami ks. Fernando Karadimy - Juanem Carlosem Cruzem (l.55), José Andrésem Murillo(l.43) i Jamesem Hamiltonem (l.55), jakie odbył od piątku Ojciec Święty, dziś przyjmie całą trójkę razem – podaje portal il sismografo.