Strona główna
opoka.org.pl
2018-02-28 15:44
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Kraków: dary akcji „Rodacy-Bohaterom” na Litwie

Studenci krakowskiej Akademii Ignatianum odwiedzili adresatów akcji „Rodacy-Bohaterom”. Polakom mieszkającym na Litwie zawieźli 150 paczek z żywnością, zebraną w Małopolsce podczas XI edycji inicjatywy.

Litwa. Wilno
Autor/źródło: pixabay.com, CC0

Jak podkreśla Tomasz Konturek, koordynator akcji „Rodacy-Bohaterom” w Krakowie takie spotkanie jest niezmiernie ważne. 

„Jeden z kolejnych wyjazdów, gdzie spotykamy się z Polakami, z tymi, którzy tam zostali po II wojnie światowej, usłyszeliśmy po raz kolejny o ich problemach, ich historiach, o tym, z czym się borykają na co dzień i wiemy, że ta pomoc jest potrzebna, wiemy że te dary trafiają doi konkretnych osób, które tej pomocy potrzebują” - podkreślił Tomasz Konturek.

Studenci obdarowali rodaków w mieście Soleczniki, gdzie 75 proc. mieszkańców regionu to Polacy.

R. Łączny/KAI

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-02-28 14:16:03
miniaturka

Ponad pięć tysięcy Rycerzy Kolumba w Polsce

Rycerze Kolumba są międzynarodową organizacją katolickich mężczyzn. W Polsce zrzeszonych jest ich już ponad pięć tysięcy. Dzięki temu organizacja z roku na rok coraz skuteczniej udziela pomocy biednym i potrzebującym.
2018-02-28 14:54:03
miniaturka

Papież: Niech duchowość daru z siebie pomaga budować życie w świetle Ewangelii

Oby duchowość ofiarowania siebie, której uczy nas przygotowanie darów, rozjaśniała nasze dni, relacje z innymi, to co czynimy, napotykane cierpienia, pomagając budować miasto doczesne w świetle Ewangelii. – mówił Papież na audiencji ogólnej.
2018-02-28 15:25:24
miniaturka

Nominacje do Nagrody dziennikarskiej "Ślad"

Ks. Andrzej Draguła, Janusz Poniewierski i ks. Mirosław Tykfer – to tegoroczni nominowani do Nagrody Dziennikarskiej "Ślad" im. Biskupa Jana Chrapka. Tak zadecydowała Kapituła Nagrody w trakcie obrad w Warszawie.
2018-02-28 18:07:40
miniaturka

Kard. Nycz: dobra narodu nie można zbudować bez uwzględnienia dobra globalnego

Dziś dobra wspólnoty narodowej niepodobna zbudować, nie uwzględniając globalnego dobra - powiedział kard. Kazimierz Nycz na konferencji pt. “Patriotyzm gospodarczy - mit czy potrzeba”, która odbyła się dziś na UKSW w Warszawie.
2018-02-28 18:34:54
miniaturka

Biskup nominat Janusz Ostrowski: Chcę zachęcić do odważnego zaufania Bogu

Chcę życzyć i zachęcić do odważnego zaufania Bogu. A równocześnie proszę o modlitwę w intencji mojego nowego posługiwania, aby Bóg był uwielbiony, a człowiek chciał przyjąć Boże zbawienie – powiedział biskup nominat ks. Janusz Ostrowski.
2018-02-28 18:46:00
miniaturka

„Wyznania” Świętego Augustyna – wznowienie już w księgarniach

Nowe wydanie „Wyznań” Świętego Augustyna – jednej z najważniejszych pozycji literatury chrześcijańskiej – ukazało się właśnie nakładem Wydawnictwa Znak.