Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-09-24 14:16
S. Zielińska / KAI

Kraków: 2. Bieg Papieski

Już 13 października odbędzie się 2. edycja Biegu Papieskiego. Wydarzenie przygotowali członkowie krakowskiej wspólnoty stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Autor/źródło: photogenica.pl, Perfect Pictures

Jak podkreślają organizatorzy, ideą przewodnią Biegu Papieskiego jest uczczenie postaci św. Jana Pawła II. W niedzielę 14 października przypada kolejny Dzień Papieski. 

- Pamiętamy słowa i postawę naszego patrona, więc chcemy zwrócić uwagę na to, jak ważna w życiu człowieka jest aktywność fizyczna. Pragniemy również w takiej formie promować wartości przyjaźni i radosnej relacji z drugim człowiekiem, a także zasady „fair play” - mówi Karolina Szabat, rzecznik stypendystów z Krakowa. 

Wskazuje przy tym, że zarówno duch, jak i ciało oraz umysł nie mogą funkcjonować w próżni. - Prawdziwy rozwój człowieka wymaga kształtowania tych trzech sfer równocześnie. Wiemy jak ważny dla papieża Polaka był los młodych pokoleń i troska o ich przyszłość. Mamy nadzieję, że wspiera nas i kibicuje nam z nieba - podkreśliła Szabat.

Bieg rozpocznie się 13 października o godz. 11:00. 5-kilometrowa trasa będzie wiodła po obszarze należącym do krakowskiego Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Uczestnictwo jest wolne od opłat, ale biegacze będą mieli możliwość dokonania darowizny w dobrowolnej wysokości, która zostanie przeznaczona na program stypendialny FDNT, jak również na pokrycie kosztów organizacji biegu.

W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 15 lat. Zgłoszenia można nadsyłać do 12 października przez formularz na stronie www.biegpapieskikrakow.pl lub dokonać w dniu zawodów. Klasyfikacja biegu zostanie przeprowadzona osobno dla mężczyzn i kobiet. Szczegółowe informacje można uzyskać pod adresem e-mail info@biegpapieskikrakow.pl lub numerem telefonu 737 989 030.

Bieg Papieski to projekt, który stypendyści FNDT zapoczątkowali przed rokiem i chcą go zaszczepić w papieskim mieście Krakowie. Partnerem biegu jest stowarzyszenie „I Ty Możesz Być Wielki”.

luk / Kraków


Podziel się tym materiałem z innymi: