Strona główna
opoka.org.pl
2018-09-24 14:16
S. Zielińska / KAI

Kraków: 2. Bieg Papieski

Już 13 października odbędzie się 2. edycja Biegu Papieskiego. Wydarzenie przygotowali członkowie krakowskiej wspólnoty stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Autor/źródło: photogenica.pl, Perfect Pictures

Jak podkreślają organizatorzy, ideą przewodnią Biegu Papieskiego jest uczczenie postaci św. Jana Pawła II. W niedzielę 14 października przypada kolejny Dzień Papieski. 

- Pamiętamy słowa i postawę naszego patrona, więc chcemy zwrócić uwagę na to, jak ważna w życiu człowieka jest aktywność fizyczna. Pragniemy również w takiej formie promować wartości przyjaźni i radosnej relacji z drugim człowiekiem, a także zasady „fair play” - mówi Karolina Szabat, rzecznik stypendystów z Krakowa. 

Wskazuje przy tym, że zarówno duch, jak i ciało oraz umysł nie mogą funkcjonować w próżni. - Prawdziwy rozwój człowieka wymaga kształtowania tych trzech sfer równocześnie. Wiemy jak ważny dla papieża Polaka był los młodych pokoleń i troska o ich przyszłość. Mamy nadzieję, że wspiera nas i kibicuje nam z nieba - podkreśliła Szabat.

Bieg rozpocznie się 13 października o godz. 11:00. 5-kilometrowa trasa będzie wiodła po obszarze należącym do krakowskiego Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Uczestnictwo jest wolne od opłat, ale biegacze będą mieli możliwość dokonania darowizny w dobrowolnej wysokości, która zostanie przeznaczona na program stypendialny FDNT, jak również na pokrycie kosztów organizacji biegu.

W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 15 lat. Zgłoszenia można nadsyłać do 12 października przez formularz na stronie www.biegpapieskikrakow.pl lub dokonać w dniu zawodów. Klasyfikacja biegu zostanie przeprowadzona osobno dla mężczyzn i kobiet. Szczegółowe informacje można uzyskać pod adresem e-mail info@biegpapieskikrakow.pl lub numerem telefonu 737 989 030.

Bieg Papieski to projekt, który stypendyści FNDT zapoczątkowali przed rokiem i chcą go zaszczepić w papieskim mieście Krakowie. Partnerem biegu jest stowarzyszenie „I Ty Możesz Być Wielki”.

luk / Kraków

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-09-24 12:56:56
miniaturka

XI Juwenalia seniorów w Warszawie ze Skaldami

Od wczoraj trwają 11. JUWENALIA III WIEKU, organizowane w Warszawie przez Fundację AVE. Przez trzy dni na trzech warszawskich scenach wystąpi ponad 3,5 tysiąca seniorów z Uniwersytetów III Wieku z całej Polski.
2018-09-24 13:16:41
miniaturka

Sekretarz Generalny KEP o tematyce obrad biskupów w Płocku

Duszpasterstwo młodzieży, duszpasterstwo rodzin i prewencja nadużyć wobec małoletnich to główne tematy najbliższych obrad biskupów, które odbędą się 25 i 26 września w Płocku.
2018-09-24 13:40:59
miniaturka

Franciszek na Łotwie – relacja z papieskiej wizyty

Trwa trzeci dzień podróży apostolskiej do krajów bałtyckich. Papież jest dziś na Łotwie. Dzisiejszy plan podróży jest bardzo intensywny.
2018-09-24 14:49:13
miniaturka

Niech stale brzmi pośród nas muzyka Ewangelii

„Niech nie przestaje brzmieć pośród nas muzyka Ewangelii!” – apelował Papież podczas spotkania ekumenicznego w katedrze ewangelicko-augsburskiej w Rydze.
2018-09-24 15:27:42
miniaturka

Jasna Góra: XVIII Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich

Wypełnijmy dokładnie rolę, jaką Bóg powierza każdemu z nas w swoim Kościele. - to myśl przewodnia XVIII Forum Młodzieży Szkół Katolickich, które odbędzie się 25 września br. na Jasnej Górze.
2018-09-24 15:46:33
miniaturka

Papież: cierpliwość przezwycięża próby wiary

Podczas spotkania z osobami starszymi w katedrze Świętego Jakuba w Rydze Papież Franciszek, wychodząc od Listu Św. Jakuba, podkreślił wielkie znaczenie wytrwałości w próbach oraz spokojnego trwania w przeciwnościach.