Strona główna
opoka.org.pl
2017-11-07 08:09
AC / Radio Watykańskie

Krajowe Dni Młodzieży na Filipinach

Wczoraj rozpoczęły się na Filipinach „Krajowe Dni Młodzieży”, który potrwają tam do piątku 10 listopada, gromadząc ponad 2300 osób z całego kraju.

Autor/źródło: Agnieszka Czylok, licencja: CC BY

Hasło spotkania to słowa Matki Bożej z Magnificat: „Wszechmocny uczynił mi wielkie rzeczy i święte jest Jego imię” (Łk 1:49). Uczestnikami są młodzi ludzie w wieku od 13 do 39 lat, którzy zastanawiają się nad ważnymi kwestiami życia młodzieży, jak wyzwania społeczne, media społecznościowe, handel ludźmi, promocja edukacji społecznej czy sztuka i kultura.

Spotkanie zorganizowała archidiecezja Zamboanga wraz z Komisją Duszpasterstwa Młodzieży Konferencji Episkopatu Filipin. Półwysep Zamboanga to historyczny obszar misji dla Kościoła tego kraju. Misjonarze odegrali tam kluczową rolę w promowaniu wiary i sprawiedliwości.

„Na zakończenie tego pięciodniowego święta wiary naszym marzeniem jest, aby młodzi ludzie uważali się za «czynnik zmian» dla naszego Kościoła i naszego kraju – powiedział miejscowy ksiądz  ks. Wilfredo Samson. – Dlatego mamy nadzieję, że przyczyni się ono do kształcenia naszej młodzieży na przyszłych liderów i misjonarzy Ewangelii w świecie, do budowania Królestwa Bożego pośród nieprawości”.

lgo/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy