Strona główna
opoka.org.pl
2020-08-20 08:51
AC / Łukasz Sośniak SJ /vaticannews.va

Kościół w Bangladeszu rozpoczął akcję sadzenia drzew

Kościół w Bangladeszu rozpoczął akcję sadzenia drzew w roku „Laudato Si”. Jest ona związana również z 50-leciem niepodległości kraju oraz setną rocznicą urodzin Mujibura Rahmana, bengalskiego polityka uważanego za ojca narodu.

Autor/źródło: Pixabay.com, gulzer, licencja: CC0

W planach jest zasadzenie 400 tys. drzew w całym kraju. Akcję zainaugurowano w siedzibie episkopatu w stolicy Bangladeszu. Pierwsze drzewo zasadził arcybiskup Dhaki. „Drzewa odgrywają istotną rolę w utrzymaniu równowagi ekologicznej. Jednak wraz ze wzrostem populacji pokrywa leśna stopniowo się zmniejsza, a świat dotykają klęski żywiołowe. Nasza akcja pokazuje, że utrzymanie równowagi ekologicznej zależy również od nas” - powiedział kard. Patrick D'Rozario.

Celem akcji sadzenia drzew jest także upamiętnienie uzyskania niepodległości Bangladeszu od Pakistanu. „Kochamy nasz naród i mamy obowiązek zadbać o jego przyszłość. Bangladesz potrzebuje drzew. Sadzimy głównie drzewa owocowe, które dadzą pokarm, ale też takie, które w przyszłości mogą być źródłem drewna niezbędnego do budowy domów” - wyjaśnił kard. D'Rozario.

Inicjatywa ta ma na celu także zaistnienie Bangladeszu na arenie międzynarodowej poprzez włączenie się w globalną walkę o poprawę jakości środowiska naturalnego. „Chcemy także promować zastępowanie plastikowych toreb workami jutowymi, wykorzystywanie odpadów do produkcji nawozów sztucznych oraz oszczędzanie wody pitnej” - powiedział Benedykt Alo D'Rozario, prezes Caritas Azja.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-08-19 14:42:38
miniaturka

Bolmin jaśnieje blaskiem Maryi

Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bolminie (gmina Chęciny, woj. świętokrzyskie) od lat uchodzi za miejsce, które słynie łaskami. To właśnie w kościele parafialnym, w ołtarzu głównym wisi obraz Matki Boskiej do którego modlą się wierni, wypraszając łaski i dziękując za Jej wsparcie.
2020-08-19 14:46:42
miniaturka

Ukończono konserwację kapy koronacyjnej Michała Korybuta Wiśniowieckiego

Dnia 11.08.2020 r. w skarbcu katedry na Wawelu odbyła się komisja konserwatorska finalizująca prace związane z konserwacją kapy koronacyjnej Michała Korybuta Wiśniowieckiego (XVII w.). Kapa koronacyjna zajmuje ważne miejsce wśród polskich regaliów, jest to bowiem najstarszy istniejący element stroju koronacyjnego królów polskich.
2020-08-20 06:15:59
miniaturka

Franciszkanin z Syrii: jest coraz mniej chrześcijan

Systematycznie zmniejsza się liczba chrześcijan w Syrii. „Przetrwamy, czy nie, to egzystencjalne pytanie stawia sobie w tym kraju wielu wyznawców Chrystusa, również zwierzchnicy Kościołów” – mówi franciszkanin pracujący w Aleppo.
2020-08-20 07:30:27
miniaturka

W przyszłym tygodniu 386. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu na Jasnej Górze

Katechizacja w szkole, nowe wyzwania duszpasterskie oraz ochrona dzieci i młodzieży przed wykorzystywaniem seksualnym w Kościele, to trzy główne tematy 386. zebrania plenarnego KEP, które odbędzie się w Częstochowie na Jasnej Górze w dniach 27 – 29 sierpnia br. – informuje bp Artur G. Miziński, sekretarz generalny KEP.
2020-08-20 08:13:46
miniaturka

Siostry Kapucynki budują niezwykły Dom dla Dzieciaków!

Siostry Kapucynki Najświętszego Serca Jezusa zabrały się za budowę DOMU w Wąwolnicy! Pragną, aby to było miejsce, które tętni życiem i dziecięcą radością.
2020-08-20 09:25:18
miniaturka

„Basilica Sonans” – Koncert prof. dr. hab. Juliana Gembalskiego

Profesor Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Julian Gembalski będzie wykonawcą kolejnego z koncertów II Międzynarodowego Festiwalu Organowego „Basilica Sonans”. Księża marianie zapraszają na koncert w niedzielę, 23 sierpnia o godzinie 14:30.