Strona główna
opoka.org.pl
2018-10-09 12:43
Kościelny Inspektor Ochrony Danych

Kościelny Inspektor Ochrony Danych szkoli proboszczów

8 października 2018 r. Kościelny Inspektor Ochrony Danych przeprowadził w Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach szkolenie dla proboszczów archidiecezji krakowskiej.

Autor/źródło: pixabay, jarmoluk, licencja: Jak album

Realizując wynikające z Dekretu ogólnego KEP o ochronie osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim zadania upowszechniania wiedzy o ochronie danych osobowych Kościelny Inspektor Ochrony Danych przeprowadził kolejne szkolenie. 

Tym razem ks. Piotr Kroczek wygłosił wykład dotyczący zmian w prawie kanonicznym i świeckim regulującym ochronę danych osobowych dla proboszczów archidiecezji krakowskiej. Szkolenie zostało zorganizowane przez kurię krakowską. Prelegent w swoim wystąpieniu przybliżył zarówno kwestie teoretyczne, jak i odniósł się do spraw praktycznych m.in. wskazał na wynikające z Dekretu i RODO obowiązki administratorów danych osobowych. Poruszane kwestie spotkały się z zainteresowaniem słuchaczy.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-10-09 11:45:56
miniaturka

Prezydent Korei Pd. w Watykanie, z zaproszeniem od Kim Dzong Una

W przyszłym tygodniu w czwartek (18.10.) Papież przyjmie na audiencji prezydenta Korei Południowej. Dzień wcześniej, jak podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej, watykański sekretarz stanu odprawi w Bazylice św. Piotra Mszę o pokój na Półwyspie Koreańskim.
2018-10-09 12:22:59
miniaturka

50 tys. fotografii w zasobach serwisu opoka.photo

Już 50 tys. fotografii dostępnych jest w serwisie opoka.photo prowadzonym przez Fundację Opoka.
2018-10-09 12:47:05
miniaturka

Ks. Kowalczyk z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”: te pieniądze się nie marnują!

Z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić: pieniądze przeznaczane na wsparcie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” się nie marnują. – mówi ks. Dariusz Kowalczyk, przewodniczący zarządu Fundacji.
2018-10-09 13:27:07
miniaturka

Zmieniał świat modlitwą – rozmowa z kard. Dziwiszem w 40. rocznicę wyboru Jana Pawła II

Wskazania duszpasterskie i społeczne Jana Pawła II pozostają aktualne, dlatego w momentach napięć warto do nich sięgać – zachęca Polaków kard. Stanisław Dziwisz, metropolita-senior archidiecezji krakowskiej i sekretarz Jana Pawła II.
2018-10-09 13:52:31
miniaturka

„Przebudzenie Ekologiczne”. Ponad podziałami przeciwko marnowaniu żywności

Pierwsza Niedziela Św. Franciszka połączyła różne środowiska o często sprzecznych interesach: od producentów i dystrybutorów przez przedstawicieli handlu w sektorze spożywczym oraz rządu aż po organizacje społeczne.
2018-10-09 14:14:47
miniaturka

XIII Ogólnopolskie Prezentacje Teatralne Żywotów Świętych i Patronów

Kolejny raz Opoka.news przyjęła Patronat nad niezwykłym przeglądem teatralnym, który odbędzie się 13-15 listopada w Katowicach przy ul. Marcinkowskiego 13a.