Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-03-09 13:05
nc / KAI

Koronawirus: wszystkie kościoły w Palestynie zamknięte

Łaciński patriarchat Jerozolimy udzielił dyspensy od niedzielnej Mszy św. po ogłoszeniu dekretu palestyńskiego ministerstwa zdrowia, które zarządziło zamknięcie szkół, meczetów i kościołów na okres 14 dni, aby zmniejszyć ewentualność rozprzestrzeniania się COVID-19.

Autor/źródło: MG, Maciej Górnicki, licencja: Jak album

W przesłaniu do wiernych administrator apostolski patriarchatu abp Pierbattista Pizzaballa wezwał ich do „złączenia się w modlitwie i solidarności”. Jednocześnie wydał on dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., sugerując proboszczom, by transmitowali ją w internecie, a w sieciach społecznościowych podjęli inicjatywy katechetyczne. Nabożeństwa pogrzebowe powinny być organizowane z jak najmniejszą liczbą uczestników i poza pomieszczeniami zamkniętymi. Należy także odwołać spotkania grup przykościelnych.

Zarazem hierarcha przestrzegł przed uleganiem panice, gdyż „nawet w obecnej sytuacji możemy przezwyciężyć tę próbę”. - Nie powinniśmy wątpić, że wiara w Jezusa nam pomaga i nas zawsze wspiera. Chrześcijanie są tymi, którzy postanowili żyć w miłości, a nie w lęku. Zachowajmy spokój i trwajmy w nadziei - wezwał abp Pizzaballa.

pb (KAI/vaticannews.va) / Jerozolima


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Palestyna, koronawirus