Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-03-30 08:50
AC / Paweł Pasierbek SJ/ vaticannews.va

Koronawirus w Watykanie

W Watykanie potwierdzono dwa nowe przypadki koronawirusa. Wśród zarażonych nie ma Papieża, ani jego najbliższych współpracowników. Informację tę podał dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

Autor/źródło: Maciej Górnicki, licencja: CC BY

W specjalnym oświadczeniu Matteo Bruni stwierdził, że w Watykanie przeprowadzono 170 testów na obecność koronawirusa. Jednym z zarażonych okazał się pracownik Sekretariatu Stanu zamieszkały w Domu św. Marty. Po stwierdzeniu tego faktu podjęto działania zgodne z obowiązującymi normami, czyli osoba ta została odizolowana i przebywa obecnie w szpitalu, odkażono pomieszczenia w miejscu pracy i zamieszkania oraz prześledzono jej kontakty z innymi w minionych dniach. Przeprowadzono badania wśród osób utrzymujących z nią kontakt i nie stwierdzono żadnych pozytywnych wyników.

Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej zaznaczył, że wśród pracowników i obywateli Watykanu jest obecnie 6 przypadków zarażenia koronawirusem, ale infekcja nie dotknęła Ojca Świętego, ani też jego najbliższych współpracowników.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Watykan, Stolica Apostolska, epidemia, koronawirus, pandemia