Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-04-27 09:21
S. Zielińska / Paweł Pasierbek SJ

Korea: apel o modlitwę i post w intencji spotkania na szczycie 27 kwietnia

Przedstawiciele Narodowej Rady Kościołów w Korei zwrócili się z gorącym apelem do wszystkich chrześcijan na całym świecie o modlitwę w intencji pozytywnych wyników spotkania między przywódcami Korei Północnej i Południowej.

Autor/źródło: Pixabay, 589724, licencja: CC0

Panie prosimy Cię spraw, aby spotkanie na szczycie pomiędzy Północną a Południową Koreą przyniosło tej ziemi pojednanie i pokój i otwórz nową erę pokojowej współpracy na Półwyspie Koreańskim” - to słowa modlitwy, do odmawiania której wzywa Narodowa Rada Kościołów w Korei.

Przedstawiciele tego gremium zwrócili się z gorącym apelem do wszystkich chrześcijan na całym świecie o modlitwę w intencji pozytywnych wyników spotkania między przywódcami tych bratnich krajów. Proszą, aby przynajmniej raz dziennie, np. w południe, modlić się w tej intencji. Wzywają także, aby w dniu szczytu, czyli 27 kwietnia, wszyscy, którzy będą mogli to uczynić, podjęli się postu, na przykład odmawiając sobie śniadania lub obiadu. 

Zachęcają także wspólnoty wchodzące w skład Narodowej Rady Kościołów w Korei do zbiórki pieniędzy na projekty wymiany i promocji pokoju między Koreańczykami.


Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi: