Strona główna
opoka.org.pl
2021-09-02 16:12
AC / ms /KAI

Kopia Obrazu Jasnogórskiego weźmie udział w beatyfikacji kard. Wyszyńskiego

10 września Obraz, który znajdował się przy łożu śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego, zostanie przewieziony do Warszawy na uroczystości beatyfikacyjne Prymasa Tysiąclecia. Obraz Jasnogórski pielgrzymuje po Polsce z inicjatywy Prymasa Tysiąclecia od 1957 roku.

Autor/źródło: flickr.com/photos/episkopatnews, episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

Ponad 300 parafii w archidiecezji poznańskiej uczestniczyło już w nawiedzeniu Obrazu Jasnogórskiego, dwukrotnie przerwanym przez pandemię koronawirusa. 10 września Obraz nawiedzenia, który znajdował się przy łożu śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego, zostanie przewieziony do Warszawy na uroczystości beatyfikacyjne Prymasa Tysiąclecia.

2 września ikona Matki Bożej Częstochowskiej dotarła do parafii w Sierakowie. We wprowadzeniu Obrazu, obok ojców paulinów i kapłanów dekanatu, brał udział bp Grzegorz Balcerek.

„To wielkie wydarzenie ma być nie tylko jednorazową akcją. Maryja zaproszona osobiście przez parafię, małżeństwo, rodzinę, przez każdą i każdego z nas, nie odejdzie. Przez przeżycie nawiedzenia ma się odnowić nasze przymierze z Nią, nasza z Nią jedność” – mówił do zgromadzonych bp Balcerek.

„Bierzemy Ją do naszego życia, jak św. Jan – na dobre i na złe. Na chwile radosne, przyjemne i pogodne, ale także na nasze stanie pod różnymi krzyżami. Krzyżami małżeńskimi, rodzinnymi, wychowawczymi. Na nasze krzyże samotności, choroby, różnorakiego cierpienia. Także chcemy Ją wziąć pod nasze krzyże społeczne, narodowe i kościelne. Chcemy Jej powierzyć siebie w trudnym czasie epidemii i jeszcze trudniejszym czasie zmagań o prawdę i zasady moralne w naszej Ojczyźnie” – podkreślił poznański biskup pomocniczy.

Zakończenie nawiedzenia w archidiecezji poznańskiej i przekazanie Obrazu archidiecezji gnieźnieńskiej przewidziane jest na 9 stycznia 2022 r. Obraz Jasnogórski pielgrzymuje po Polsce z inicjatywy Prymasa Tysiąclecia od 1957 r.

ms / Sieraków

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-09-02 14:08:58
miniaturka

USA: Sukces obrońców życia w Teksasie! Zakaz aborcji po wykryciu bicia serca dziecka

Ustawa, zakazująca aborcji od momentu, gdy można wykryć bicie serca dziecka – czyli od ok. 6 tygodnia ciąży – weszła w życie 1 września. Obrońcy życia nie kryją radości, aborcjoniści zapowiadają kolejne pozwy. Jedna z sieci aborcyjnych 31 sierpnia była czynna do północy.
2021-09-02 14:23:49
miniaturka

Pomoc dla Afgańczyków. Na co będą przeznaczone pieniądze ze zbiórki pod kościołami?

Przed talibami uciekają nauczyciele angielskiego, współpracownicy międzynarodowej koalicji wycofującej się z Afganistanu i tysiące innych, przerażonych Afgańczyków. Potrzebują żywności, odzieży, odpowiednich warunków sanitarnych.
2021-09-02 15:48:01
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Nie da się na dłuższą metę żyć Ewangelią na sposób połowiczny, to jest wybierając jedynie te elementy, które są wygodne. Przyszywanie nowej łaty do starego ubrania, może uniemożliwić otwarcie na radykalną zmianę, która pozwoli nam zachować głęboką wiarę...
2021-09-02 16:23:52
miniaturka

Prezydent wydał rozporządzenie ws. stanu wyjątkowego

Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o wydaniu rozporządzenia o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w przygranicznym pasie z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego – poinformował w czwartek rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.
2021-09-03 08:48:46
miniaturka

Papież: wszystko, co jest życiem, bierze początek od Boga

„Wszystko to, co jest życiem, co jest piękne, dobre i prawdziwe pochodzi od Boga, który jest miłością, tak jak z serca, z łona matki pochodzi życie ludzkie, tak również z łona jednej z Matek zrodził się Jezus, który stał się wcieloną miłością” – powiedział Papież.
2021-09-03 09:04:45
miniaturka

Kard. Parolin: integracja europejska jest dziś zagrożona

Integracja europejska jest dziś zagrożona. Jej przetrwanie zależy od zachowania wartości, z których wyrasta Europa oraz od poszanowania różnorodności Starego Kontynentu. Zwrócił na to uwagę kard. Pietro Parolin w wystąpieniu podczas Strategicznego Forum o Przyszłości Europy.